Wpis z mikrobloga

Serwus, mam neta w domu jednorodzinnym z Playa z routerem takim, niestety światłowód jest tylko w jednej, skrajnej części budynku, dlatego chciałbym skorzystać z innych urządzeń AP/mesh, stąd pytanie - czy taki np. Xiaomi AX3000 2-pack, będzie dobrym rozwiązaniem, żeby postawić jedno urządzenie mniej więcej na środku, a drugie na drugim końcu domu? Czy na tym ostatnim urządzeniu będzie w miarę spoko net? (nie potrzebuję tam pełnych prędkości)

Jeśli nie taki, to co innego zdałoby egzamin, najlepiej do 500-600 zł? Zaznaczę od razu, że coś "pomiędzy" wydaje się być wymagane, bo na drugim końcu domu nie ma kompletnie zasięgu.

#router #internet #xiaomi #mesh #meshnet
  • 16
  • Odpowiedz
  • 0
@KwasneJablko: a to tak zadziała wszędzie elegancko? Instalacja sprzed 40 lat, jeśli to ma znaczenie xD

@malin90 przeciąganie światłowodu na drugi koniec budynku to ostateczny krok ( ͡° ͜ʖ ͡°) jeśli jest opcja zrobić to bezprzewodowo, to wolałbym ją wybrać
  • Odpowiedz
  • 0
@xyz_xyz: w sumie nieprecyzyjnie się wyraziłem - chciałbym uniknąć przeciągania jakiegokolwiek kabla, jeśli byłaby opcja połączenia bezprzewodowego :D
  • Odpowiedz
@qwefgh jakich prędkości oczekujesz, budynek pieetrowy czy parterowy, jesli pietrowy to czy jest ogrzewanie podlogowe? Ile scian musi pokonac sygnal
  • Odpowiedz
@qwefgh reszta pytań Ci umkneła ? Rozrysuj budynek, zaznacz gdzie ma stac ap gdzie jest swiatlo gdzie chcesz 500 gdzie 100. Ale przy 500 to juz trzeba spogladac na wifi6 802.11AX
  • Odpowiedz
  • 0
jakich prędkości oczekujesz,


@xyz_xyz: w momencie odpisywania widziałem tylko takie pytanie ^^

wrzucam rzut z góry i z boku, Play jest na półpiętrze, do pokonania do 1 punktu miałby jedną ścianę (urządzenie znajdowałoby się na końcu klatki schodowej). Punkt 100 Mb/s praktycznie widziałby się z punktem 500 Mb/s po otwartym korytarzu.

Punkt 500 Mb/s miałby obsługiwać 1 piętro i część parteru, a punkt 100 Mb/s końcówkę budynku.
qwefgh - >jakich prędkości oczekujesz, 

@xyz_xyz: w momencie odpisywania widziałem t...

źródło: Bez tytułu

Pobierz
  • Odpowiedz
@qwefgh uderzył bym w kolejnego optixstara to dość dobry router dodatkowo z tym co już masz powinien dobrze grac w meshu. Czy osiagniesz 500? Kij wie, dużo rzeczy na to wpływa ale powinno
  • Odpowiedz
@qwefgh stawiam że jak postawisz kolejnego optixstara w miejscu "punkt środkowy" to dół powinien też lapać zasięg. Ale to wszystko przypuszczenia i jest bardzo wiele czynników. Jeśli np masz ogrzewanie podłogowe i zastosowano folię ekranową może to być dla sygnału bariera nie do przejścia.
  • Odpowiedz
  • 0
@xyz_xyz: nie ma ogrzewania podłogowego, ale z dotychczasowych doświadczeń wiem, że ściany i stropy w tym budynku są raczej ciężko przepuszczalne ;D spróbuję chyba w takim razie z drugim Huaweiem, a co do trzeciego to zobaczę jak będzie z drugim ^^ dzięki za pomoc!
  • Odpowiedz
@qwefgh dla prędkości w okolicach 100 mozna na dole dorzucic jakiś tanszy routerek z trybem extender. Zrob test, przenies swoj router w miejsce zielone i sprawdz jak kształtuje się sygnał na dole. Mozesz pobrac iperf3 dla windows, na jednym kompie na pietrze postawic server a na dole odpalic speedtest miedzy tymi dwoma urządzeniami
  • Odpowiedz