Wpis z mikrobloga

@AiiM

Koncentrat z p0laka przeciętnego.

A myślisz o takich sprawach w perspektywie dłuższej niż przyszły tydzień?

Skąd wiesz czy za pół roku nie rzucisz tego etatu, choćby po to, żeby robić mniej za więcej i będziesz pod przymusem płacił do zusu.

Nie wolałbyś tych tak samo dużych pieniędzy które tam płacisz pracując na UOP wsadzić w jakiś prywatny fundusz, który dla odmiany przedstawił by Ci jakieś wiążące warunki?
  • Odpowiedz
  • 2
@albo_wutka_albo_buk wolę mieć spokojną głowę na UOP za pieniądze które mi odpowiadają. A jak kiedyś będzie potrzeba wrócić do działalności to jej koszty w liczę w cenę. A poza tym nie znam nikogo co różnice między UOP a działalnością przeznaczają na fundusze emerytalne, raczej idzie to w wyższy standard życia.
  • Odpowiedz
@AiiM

Bo jednak nie tak wielu mikro stac mimo wszystko żeby płacić na dwa fundusze równocześnie.

To kilka koła miesięcznie.

Wiesz że na UOP też płacisz przymusowy zus? I też mógłbyś go nie płacić/dysponować swobodnie?
  • Odpowiedz
  • 0
@albo_wutka_albo_buk coś ci nie pyklo. Różnica między nami jest taka, że teraz mogę jechać na narty i mam to gdzieś czy złamie nogę. Niestety mam kierownicze stanowisko (i takie miałem) więc muszę być w biurze.
  • Odpowiedz
@AiiM

Nie ma między nami aż takiej różnicy jak Ci się wydaje.

Ja też pracuje na etacie, DG ciągnę równolegle.

I i tak pewnie jak Ty równolegle się ubezpieczam zdrowotnie prywatnie i kupuje prywatną opiekę medyczną.

Na emeryturę chętnie w zusie bym nie odkładał
  • Odpowiedz
Koncepcja emerytury w Polsce jest taka że płacisz całe życie żeby jej nie dostać XD

@Nighthuntero: no jak umrzesz przed emerytura to nie dostaniesz, no i co z tego? w wielu krajach tak jest

@albo_wutka_albo_buk: Kogo w tym kraju przedsiębiorcy obchodzą, ważne żeby 14 emerytury były, kredyt 0% no i dopłaty do najmu obowiązkowo. Etacik z minimalną 5k i tak można żyć, a nie jakiś prywaciarz.


@Nighthuntero: przeciez przedsiebiorcy
  • Odpowiedz
@albo_wutka_albo_buk:

Koncepcja emerytury w Polsce jest taka że płacisz całe życie żeby jej nie dostać XD


To największa neoliberalna bujda jaką daliśmy sobie wkręcić jako społeczeństwo. Porównywalna z cukrem wanilinowym, na który wszyscy mówią „waniliowy”

Państwo ma zasrany obowiązek płacenia emerytur. Skonczyl się PRL i państwowe zakłady a dzisiaj ludzie i tak dostają emeryturę.
To jeden z elementów ciągłości istnienia państwa. Nawet Ukraina podczas wojny wypłaca emerytury swoim obywatelom.

Okej, jej
  • Odpowiedz
@AlanPogromca

Masz przykład powyżej. "Jo mom dogadanie tyle i tyle do rączki i reszta sialala" XD

@numer_rachunku_karty

Państwo ma zasrany obowiązek wypłacania emerytur tym których PRZYMUSOWO związało ze sobą i cokolwiek wpłacili.

Wciąganie w to młodych i brak dobrowolności dla wszystkich, w momencie kiedy wiadomo, że system nie jedzie już nawet na oparach to skur****ństwo w linii prostej.
  • Odpowiedz