Wpis z mikrobloga

Hej, mam takie pytanko.
Od kilku tygodni stosuję minoxidil, zaczęły już wyrastać silniejsze włoski w tym miejscu, natomiast zaczęły mi wypadać nadmiernie włosy na całej głowie... Czy to może mieć związek z tym miejscowym stosowaniem, ktoś miał podobnie czy przypadek i coś innego jest przyczyną? Słyszeliście coś na ten temat?

#minoxidil
  • 8
Minoxidil stosowany miejscowo w postaci płynu, częściowo przenika do całego organizmu i działa ogólnoustrojowo.

(Według producenta Rogaine, pianka nie wchłania się ogólnoustrojowo w takim stopniu jak płyn)

Minoxidil również działa w pewnym "promieniu", powiedzmy +1cm od granicy gdzie posmarujesz skórę.

Prawdopodobnie masz shedding, czyli linienie. Niektórzy tak reagują na minoxidil, przynajmniej wiadomo, że działa.

Włosy na całej głowie, które już nie rosły i czekały na wypadnięcie (faza telogenu), zostały wypchnięte przez nowe
@feegloo: Hej, własnie stosuje chyba od miesiaca Alocutan forte 5, wcieram tylko w brode po całej długosci jej, niestety zobaczyłem od tygodnia mega wypadanie włosow na głowie, czytajac Twoje odpowiedzi widze ze to normalne ale pytanie czy te włosy ktore teraz wypadaja i wyrosną nowe na głowie zostna po przerwaniu uzywania produktu ?