Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Czy zmienilibyscie w takiej sytuacji pracę, branża #it

TL;DR
- Robota teraz : Mam już skończony 26 r z, brak ulgi, na UOP 14k brutto, 5 lat w jednej firmie od interna, dorobienie się kierowania własnym solo obszarem i dobra perspektywa (podwyżka zaraz, ale na bank nie odda finansowo jak inna propozycja na B2B) i to dalej będzie UOP. Full remote, 3-5h w większości zajmuje mi praca, reszta mogę robić małe projekty dodatkowo czy ćwiczyć w domu, pełna dowolność i zaufanie nastawione na efekty
- Propozycja: 135 netto/h B2B (nie wiem czy to nie mało, ale to odpowiednik z 17k brutto, a tyle UOP mogę też tam mieć, może 18 by się udało)
Plus: dzięki zamianie na B2B, odloze rocznie z 50k licząc już urlop i małe l4 vs obecna pensja czy nawet uwzględniając mała podwyżkę
Minus - 60% z biura wymagane, więc tylko 7-8 dni z domu.
Minus - pod kimś, nie mam swojego obszaru, taki po prostu człowiek na stanowisku pod jakimś managosem
Generalnie żaden kolchoz, znajomi pracują też tam i sobie chwalą, więc to trochę strach przed tym, czy będzie tak luźno "w trakcie dnia pracy" jak tu

perspektywy/opis:
dojście tutaj od interna do stanowiska Service Delivery Managera i swój własny obszar, sam sobie ustalam zadania, inicjatywy, ogromna dowolność oprócz tego co wiadomo, jest konieczne.
Angażuje inne osoby do mini projektów, przedstawiam pomysły.
Przyszłość niedaleka jest ciekawa, bo za 1-2-3 lata jeśli będzie okazja mógłbym szykować się na przejęcie takiej roli, ale z architektami, innymi delivery managerami - (taki Head of Business)
Dostałem takie info od przełożonego, ponieważ poprosiłem o mocniejsze wyrównanie płacy, bo dowiodlem, że nadaje się na to obecne stanowisko i sam ciagne/daje rade trudny obszar ogarnąć. Podwyżkę też ma załatwić, ile to będzie nie wiem, papierem nie rzuciłem, ale to solidna firma (tylko ostatnie 2 lata z 11k do 14k były zasługa 2x podwyżek inflacyjnych i 1x 11%, a stanowisko zmieniałem już 2 razy żeby być to gdzie jestem, więc zupełnie nowe obowiązki i odpowiedzialność). Po rzuceniu papierem może propozycja będzie "lepsza" niż to na co czekam teraz. Opłacało mi się to wziąć jako obszar do CV, teraz czas na ruchy. Mam full remote i czasem pracuje 3-5h dziennie w rzeczywistości, dzięki czemu mogę robić inne projekty w tym czasie. Nikt nie ma problemu, jeśli nie ma Cię godzinę czy 2 w trakcie pracy, nie ma zbytnio dupogodzin tylko patrzenie na efekty. Wstawanie o 8:30 i od razu bycie w pracy to dla mnie potężny benefit i organizm świetnie działa.

- potencjalna oferta to koło kolo 17-18k brutto UOP, ale NAJWAŻNIEJSZE - mogę pójść tam na B2B, zawolalem koło 135 netto/h i się zgodzili (może spróbuję na 140 robić negocjacje)

Chyba ogromny minus i dlatego się zastanawiam - 60% trzeba być w biurze, więc tylko 7-8 dni zdalnej w miesiącu.
Idę w typowego korpo na pracownika do podobnych rzeczy, ale pod kimś z innymi rownymi sobie na tym samym stanowisku. (oczywiście i tam się mogę rozwinąć, bo to również świetna firma, tu już znam prezesa czy dyrektorów więc dlatego pewnie czuje się komfortowo w obecnej pracy).

Raczej nie wyrownaja mi do 17-18 brutto nawet gdybym przedstawił kontrooferte. Ale dalej to UOP, więc boli mnie 2 próg podatkowy.
Różnica to pójście w B2B, zarabianie dzięki temu z najbidniej 50k na rękę po odlozeniu na urlop i małe l4 więcej.
Chyba wizja zostania tutaj to kwestia bezpiecznej posadki, bo tam też może się okazać, że robota to realnie 5h dziennie tylko, że w większość w biurze.

Co uważacie?

#pracbaza #praca #pracazdalna #programista15k #programista10k #programista20k



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: RamtamtamSi
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

Zostawać na UOP i ciepła posadka z jakąś perspektywą czy iść na B2B do nowej?

  • Zostań tu gdzie teraz z mniejszym 48.8% (20)
  • Idź do nowej na B2B po lepszy hajs 51.2% (21)

Oddanych głosów: 41

  • 9
  • Odpowiedz
via mirko.proBOT
  • 0
✨️ Autor wpisu (OP): @darekdede1995: tu niestety nie ma możliwości B2B, więc nawet jak fajna stawkę dostanę typu te 16k brutto czy więcej u obecnego pracodawcy, to dalej trace. Bo tylko UOP jest możliwy, więc dostanę dużo, ale przez 2 próg całe nic netto

@programista15cm tutaj znam to środowisko do którego idę, nawet kilka osób personalnie, więc może jeśli 140 dadzą to i tak pójdę tam. Zastanawiam sie, żeby zrobić
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: 19/20k brutto na UoP to właśnie mniej więcej odpowiednik około 150 zł/h na B2B pod względem kosztów pracodawcy. Nie wiem w jakim dokładnie obszarze pracujesz, ale w IT powinno być to spokojnie do wyciągnięcia przy 5 latach doświadczenia.
  • Odpowiedz
via mirko.proBOT
  • 0
✨️ Autor wpisu (OP): @bart40404: obszar zarządzania infrastrukturą oraz Capacity management, więc w skrócie jak coś się dzieje z serwerami, trzeba je upgradowac, zarządzać kosztami - wszystko na mnie spoczywa. Widziałem, że na nofluffjobs takie 18k brutto to już dosyć niezła kwota jako taki PM, ale bardziej SDM/Delivery manager/mały Head of Delivery. Co myślisz? Te 150 też się pojawia, ale to już taka dosyć dobra oferta

  • Odpowiedz
@mirko_anonim: średnio orientuje się w tej działce, natomiast jako developer stawki 150-170 zł/h są jak najbardziej osiągalne przy 5 latach doświadczenia, z tym że trzeba pamiętać, że rynek pracy teraz jest sporo gorszy niż np. rok temu. Jak teraz masz 14k brutto ze sporymi możliwościami awansu to wydaje mi się, że tak średnio się opłaca skakać do pracy za stawkę 135 zł/h czyli tylko trochę większą. Pamietaj, że w nowej pracy
  • Odpowiedz