Wpis z mikrobloga

#oculus #vr
I jak tam pierwsze wrażenia z Q3? Mój dotarł wczoraj późnym wieczorem, nie miałem zbyt dużo czasu na testowanie, ale chyba (odpukać) trafił się dobry egzemplarz, bez dead pixeli itp. co mnie pozytywnie zaskoczyło po perypetiach z poprzednimi modelami :)
  • 9
@razzi: Jest okay, jestem zadowolony aczkolwiek wiele ocen recenzentów nieco naciągane. Nie miałem do porównania poprzednika, ale mowa o obrazie "crystal clear" trochę przesadzona, przynajmniej w moim egzemplarzu.
Co prawda nie ma sreen door effect ale obraz nieco mglisty, czerń bardzo dziwna i typowa dla LCD, a regulacja IPD w moim przypadku nie zmienia nic, poza siłą ucisku nosa. W ciemniejszym pomieszczeniu passtrough bardzo ziarniste i warp na krawędziach bardzo powszechny.
@Deadmau5: Teraz mam chwilę na zabawę i tak:

Passtrough faktycznie wielkiej rewelacji nie robi. Jest poprawnie, nawet bardzo, ale jak piszesz na pewno obraz nie jest ultra wyraźny. Może to moje oświetlenie ( jak nie ruszasz głową, to po chwili obraz się wyraźnie wyostrza), ale na filmach na YT wyglądało to dużo lepiej.

Niemniej i tak niebo a ziemia między Q2 i absolutnym, czarno białym ziarnem.

O dziwo nawet stockowy pasek
@ReevoX no wlasnie to mnie wczoraj zastanowiło bo w specyfikacji jest 71 i nie dość ze szło z oporem to maksymalnie 69, nie chciałem siły uzywac zeby nie uszkodzić
@Deadmau5: No właśnie ja mam też 69 albo i nawet 68.5. Teraz tego nie sprawdzę, bo nie mam questa pod ręką. Ale to dziwne właśnie, że w specyfikacji jest 71. Czyżby jakaś fabryczna wada? Heh ja akurat mam 70 ipd i ten max 68.5-69 jest okej no ale fajnie jakby faktycznie to miało 71...