Wpis z mikrobloga

Cześć,
z moją wybieramy się na wakacje zachaczając o sylwestra w dubaju. Jesteśmy od 31.12 - 07.01 i teraz pytanie, słyszałem ze jest tam około 25 stopni plus minus. To dobry okres w ciągu dnia aby się kąpać w basenie otwartym czy, też morzu, czy raczej szukać hotelu z basenem wewnątrz ? :)
Chyba w sylwestra pod Burj Khalifą nie ma na co się nastawiać bo podobno kolejki od rana?

#zea #podroze #podrozujzwykopem #dubaj #abudhabi #wyjazd #wakacje #dubai
  • 18
To dobry okres w ciągu dnia aby się kąpać w basenie otwartym czy, też morzu, czy raczej szukać hotelu z basenem wewnątrz ? :)


Na upartego mozesz kapac sie w morzu i w basenie hotelowym. Ale jak bedzie wiało to moze byc troche nieprzyjemnie, ja zazwyczaj w sylwestra nosze bluze.

Chyba w sylwestra pod Burj Khalifą nie ma na co się nastawiać bo podobno kolejki od rana?


@damilele: Przede wszystkim nie
Chodzi mi o kąpanie się w ciągu dnia przez ten cały tydzień a nie tylko w sylwestra.


@damilele: Pogoda bedzie podobna przeciez w sylwestra czy tydzien przed. Ja w grudniu nosze bluze.
zdania są podzielone. Podobno grudzien /styczen w ciagu dnia do 27 stopni


@damilele: Nie sa podzielone, tylko niepelne. Tak jak Ci napisalem, w grudniu nosze bluze. Zdarzaja sie cieplejsze dni kiedy mozna nosic krotki rekaw. Jest wietrznie. Na upartego mozesz sie kapac w morzu i basenie. Ja sie nigdy nie kapie w grudniu (a bede spedzal w Dubaju juz 8 sylwestra pod rzad - a akurat prawie zawsze spedzam go na
@damilele: hej,
1. braliście auto w dubaju? jak tak, to polecasz jakąś wypożyczalnię?
2. czy trzeba się rejestrować w ich systemie, czy po prostu wsiadam do samolotu w PL i wysiadam tam na miejscu?
3. polecasz któryś hotel/airbnb?
Dzięki!

ps. zawołam też @Dentka7 bo chyba często bywasz w tamtych rejonach
  • 1
@nalogowiec: 1.nie
2. nie, wysiadasz i idziesz do kontroli paszportowej.
3.TRYP by Wyndham Dubai- polecam przystepny w miare cenowo, ma rozne opinie, ale jezeli nie jestes influencerem gdzie indziej kupujesz nocki za 10k, to naprawde wysoki poziom. Czułem sie jak król, walizki niosą, wszyscy mili pomocni, czysto schludnie, w miare spoko basen i blisko do metra (nie patrz na google mapsy, my szlismy z 10min max).
@damilele: dzięki! to co mnie zastanawia to fakt czy da radę zwiedzić większość atrakcji bez wypożyczania auta, a może jednak opłaca się je wypożyczyć, bo metro/taksówki wychodziłyby podobnie, a niezależność byłaby większa?
  • 1
@nalogowiec: nie wiem jak z furami, ja zawsze boje sie wypozyczac, z racji ze zaraz naciagną jakąś szkode zarysowanie etc. Metro jest super położone, wszedzie sie dojedzie, dodatkowo wieczorami są masakryczne korki (raz podjechalismy transferem z hotelu o 19 na JBR walk, i jechalismy godzine 20, zamiast 10 min metrem ;) ) Metro wydaje mi sie max 50/60 AED i powinno starczyć na osobę.
@damilele: 50/60AD na tydzień, tak?
leciałeś bezpośrednio do dubaju? ja mam lot do abu dhabi, zostanę tam kilka dni i stamtąd chciałbym się dostać do dubaju, kojarzysz jak wygląda publiczny transport między tymi miastami?
  • 1
@nalogowiec: średnio tak, zalezy ile jezdzisz, ale ok. 3/5/7 dirhamow w zaleznosci gdzie jedziesz.
Ja miałem lot z katowic do Abu, tam 2 dni, i potem z dworca autbousowego autokarem za bodajże 35 dirhamow za osobe do dubaju na IBN Batuta, stamtąd metro bądź taxi, my wzielismy taxi bo bagaże i chcielismy nie tracić dnia, załacilismy z 40 dirhamow do hotelu.
@damilele:

dworca autbousowego

podeslesz gps tego dworca? kupowaliscie bilety przez net? czy na miejscu w okienku/automacie?
to chyba na razie ostatnie pytanie, jakby mi sie cos przypomnialo to bede pisal, z gory dzięki!