Wpis z mikrobloga

Poleca ktoś szkołę językową, gdzie nauczę się niderlandzkiego? Może być zarówno po angielsku jak i polsku, zależy mi tylko na wymuszonej systematyczności i przygotowanych konkretnych lekcjach, żeby faktycznie po tych 30 godzinach przepracowanych mieć efekty. Duolingo już mi się nudzi - stosunek przyrostu wiedzy i czasu spędzonego na apce jest zbyt niski. Ktoś robił jakiś fajny kurs i może polecić? Jeśli nie online, to najchętniej w Valkenswaard czy okolicach Eindhoven. Dziękuję za każdą radę!

#holandia #niderlandzki #naukajezykow
  • 8
@Krolowa_Nauk: jeżeli tilburg lub okolice to polecam Roc Tilburg. Dodatkowo możesz z zakładu pracy dostać zwrot do 1000 euro rocznie (nawet jak pracujesz przez agencję), warunkiem jest w tym przypadku okazanie zdanego certyfikatu
  • 2
@wojciech_s: do Tilburgu to jednak mam kawałek, niby nieduży, ale jednak... Ale dzięki za info, rozejrzę się też właśnie za jakimiś dofinansowaniami, bo pewnie mają tutaj programy dla imigrantów na takie właśnie poznawanie języka. Doszłam do wniosku, że z językiem holenderskim poszerzy mi się horyzont, jeśli chodzi o szukanie normalnej pracy a nie kołchozu, a apka mi niewiele daje, potrzebuję drugiej osoby do ćwiczenia rozmowy, bo to na zwykłej komunikacji mi
  • 0
@IntrovertedDoge: na zbliżonym do zera, tzn. umiem parę grzecznościowych zwrotów (dzień dobry, dziękuję, proszę, smacznego), kilka losowych słów (talerz, spodnie, pić, jeść i kilka innych), wiem mniej więcej jak gramatycznie złożyć podstawowe zdanie w czasie teraźniejszym, chociaż przeczenia są jeszcze dla mnie dziwne, bo nie rozumiem, kiedy użyć 'niet' a kiedy 'geen'. Mniej więcej umiem odmienić być przez przypadki, chociaż możliwe, że nie wszystkie do końca poprawnie. Ogólnie plan mam taki,