Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Mirki poradźcie mi proszę coś z dobrego serca. Mam 23 lata i od 3 miesięcy pierwszą pracę etatową. Cenię ją sobie, daje mi stabilność, dużo się w niej uczę, a wokół siebie mam naprawdę dobrych ludzi. Jednocześnie jestem aktywny i po godzinach próbuję rozwijać swoje własne projekty. I jeden z takich projektów zaczyna mi wychodzić: strona www, na której zamieszczam wpisy sponsorowane firm. Na razie mam małe dochody 300-500 zł miesięcznie. Przez ostatnie 2 miesiące dogadałem się z klientami, że przy tak małych kwotach płacą mi do ręki i po sprawie. Ale teraz zaczynają się rozmowy o wyższych kwotach (łącznie koło 1000 zł miesięcznie) i chcą faktur. A ja bardzo nie chcę rejestrować DG, bo nie wiem czy ten projekt się uda i w ogóle przeraża mnie cały ten organizacyjny syf. Wiem, że można prowadzić działalność nierejestrowaną, wiem, że można skorzystać z usług typu Useme do wystawiania faktur. Ale nie mam pojęcia, co byłoby dla mnie najlepsze. Co byście doradzili w mojej sytuacji? Żeby nie zakładać DG, a móc wystawiać faktury i rachunki, no i żeby nie mieć do czynienia z tymi cholernymi polskimi urzędasami - na samą myśl o wizycie w jakimkolwiek urzędzie przewraca mi się wszystko w środku. Jak to najprościej, a zarazem bezpiecznie ogarnąć? (Na początku skłaniałem się ku Useme, ale nie wiem, czy dostawania co miesiąc umów o dzieło od nich, w zamian za faktury, które oni będą wystawiać moim klientom nie sprawi, że jakiś urzędas się przychrzani). Mowa o naprawdę małych przychodach rzędu 10000-120000 rocznie (netto). Podpowiedzcie proszę.

#dzialalnoscgospodarcza #dg #firma #biznes #jdg #pracbaza #praca #podatki #prawo #przedsiebiorczosc



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: RamtamtamSi
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 6
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: na chwile obecną prowadzić działalność nierejestrowaną można w momencie, gdy twoje przychody brutto nie przekraczają 75% minimalnego wynagrodzenia obowiązującego w danym roku (na chwile obecną ta kwota to przychody poniżej 2700zl brutto miesięcznie). Faktury możesz wystawiać za pośrednictwem portalu np fakturaxl, tam możesz wystawiać do 10 faktur miesięcznie za free. Nie jestem księgowym, info wyżej mam z tej strony: https://www.biznes.gov.pl/pl/portal/00115
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: zacznij od useme. Jak chcesz się rejestrować to zrób tak żeby mieć us Krakowie lub Warszawie. Tam są mili. Urzednicy i póki nie masz problemow podatkowych na setki tysięcy złotych nie jesteś super istotnym zawodnikiem dla nich. Na wiosce sie ciec naczelnik trafi i moga biznes 1k zl czesać do złotówki bo nie mają nic lepszego do roboty
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: Rób na nierejstrowanej, wystawiasz rachunki normalnie jak ktos chce in akoniec roku płacisz podatek, a ja kprzekroczysz przychody w jakims miesiacu to zarejestrujesz JDG
  • Odpowiedz