Wpis z mikrobloga

  • 0
@Chytrylis: trzymam kciuki za Twoj wniosek mirku! Ja podpisałem aneks do umowy rezerwacyjnej, ale kończy mi sie w najbliższa niedziele i nie wiem czy developer będzie skory na kolejne przedłużenia ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@genco1: Czasy są bardzo różne, czasami mam wrażenie, że przypadkowe i trudno skutecznie przewidywać termin wydania decyzji na postawie innych wniosków.
  • Odpowiedz
@genco1: Cześć, możesz napisać czy dostawałeś maila po każdym z etapów? I jeśli tak to w jakich datach?

Ja póki co dostałem takie maile:
1. Rejestracja wniosku
2. Przekazanie do analizy

Czy teraz powinienem dostać weryfikację nieruchomości, a później decyzję końcową? Jak to wygląda?

@marcpol
Może też jesteś w stanie podpowiedzieć jak wygląda proces? :)
  • Odpowiedz
Może też jesteś w stanie podpowiedzieć jak wygląda proces? :)


@bllc: W pierwszej kolejności składane jest zapytanie, jeśli system nie odrzuci wniosku to wydawany jest formularz informacyjny i składany jest wniosek kredytowy. Następnie analizowana jest zdolność kredytowa i nieruchomość. Na koniec bank wydaje decyzję i można podpisać umowę kredytową.

Wszelkie maile i smsy z banku nie pozwalają skutecznie szacować daty wydania decyzji.
  • Odpowiedz
  • 0
@bllc: dostałem te co wymieniłeś plus pozytywna analiza nieruchomości, czekam na decyzje ostateczną ( ͡° ʖ̯ ͡°) dzisiaj dostałem sms, że ze względu na duże zainteresowanie czas oczekiwania na informacje jest wydłużony.

@marcpol czy to że jestem na etapie pozytywnej analizie zdolności i nieruchomości w jakikolwiek sposób przybliża mnie do pozytywnej decyzji końcowej? Jak często wywala się kredyt na tym etapie?
  • Odpowiedz
@marcpol czy to że jestem na etapie pozytywnej analizie zdolności i nieruchomości w jakikolwiek sposób przybliża mnie do pozytywnej decyzji końcowej? Jak często wywala się kredyt na tym etapie?


@genco1: Oczywiście, że przybliża to do decyzji końcowej. W moim przypadku decyzje negatywne praktycznie się nie zdarzają, ale bardzo dokładnie wszystko weryfikujemy przed złożeniem wniosku.
  • Odpowiedz