Wpis z mikrobloga

#prawojazdy #warszawa

Pytanie o kierunkowskaz (jeszcze raz, teraz krócej niż wcześniej).

Jesteś niebieskim samochodem. Chcesz skręcić w lewo. Jedziesz tym pasem na którym jesteś, zaraz dojedziesz do zielonego samochodu.

Włączasz lewy kierunkowskaz czy nie?

a) Włączasz, bo to przecież sygnalizacja zamiaru skrętu w lewo.
b) Nie włączasz, żeby nie zmylić czerwonego samochodu za tobą - żeby nie pomyślał, że chcesz zmienić pas. Bo on może chce zawracać i chce zmienić pas na skrajnie lewy (tak jak ten różowy), a pomyśli, że ty też chcesz zmienić pas.
mk321 - #prawojazdy #warszawa

Pytanie o kierunkowskaz (jeszcze raz, teraz krócej niż...

źródło: skrety w lewo

Pobierz

Włączasz lewy kierunkowskaz?

  • Tak, włączam 86.0% (172)
  • Nie, nie włączam 12.5% (25)
  • Inne 1.5% (3)

Oddanych głosów: 200

  • 17
xDDDDD

pytanie z kategorii oderwane od rzeczywistości drogowej, jeden właczy inny bedzie jechal trzymajac sie pasa, a najlepiej właczyc dopiero po dojechaniu do skrzyzowania by nie sugerowac zmiany pasa bez wzgledu czy jestes sam na nim czy ktos przed toba
  • 0
@zdrajczyciel: no właśnie według przepisów powinno się włączać. Ale w praktyce widzę, że wiele osób nie włącza. Dlatego jestem ciekawy opinii jak inni robią.
Kumam problem. Byłam właśnie kiedyś świadkiem sytuacji, że kierowca na skrajnie lewym pasie chciał wpuścić kogoś, bo myślał, że ta osoba zmienia pas, a tak naprawdę ta osoba też jechała w lewo. Myślę, że w tym przypadku, stojąc na "prawym" lewym pasie lepiej włączyć kierunkowskaz w momencie, gdy zmieni się światło na zielone i rozpoczynasz manewr. Wtedy wszyscy wiedzą, że po prostu skręcasz w lewo.
Jeśli chcesz rzeczywiście zjechać na lewy skrajny,
@mk321: Dlatego robie podś#!$%@? bo realnie trzeba też obserwować drogi i lepiej się dostosować niż trzymać kropka w kropkę. Są takie skręty, że pasy się rozchodzą na setki metrów do skrzyżowania i co będziesz migał tak przez 250m wprowadzając w błąd, tym bardziej że przerywana linia umożliwia jeszcze przed skrzyżowaniem zmianę tego pasa? Ustawiasz się (z sygnalizają lub bez to zależy od ukłądu jezdni) na pasie jakim chcesz skręcić i migacz
  • 0
a zielony włączyły?


@programista3k: jak zielony włączył, to i ja włączam. Ale wyobraź sobie, że tam gdzie jeden zielony samochód, to są dwa samochody. Pierwszy włączył, drugi nie. Ja dojeżdżam jako trzeci i co mam zrobić? Jak nie włączę, to słabo, bo nie sygnalizuję skrętu. Jak włączę, to wygląda tak jakbym chciał zmienić pas.
@mk321 ja wyłączam lub nie włączam w ogóle jak jest ciemno żeby mi mrugać ciągle temu z tyłu bo sam wiem, że to trochę #!$%@?. ( ͡º ͜ʖ͡º)
@Antaxx: cieszę się, że tak ci dupsko pękło, że aż musiałeś wejść na mój profil i skomentować kilka wpisów pod rząd. na wielu portalach mam ten sam nich, zapraszam również tam