Wpis z mikrobloga

Cześć wszystkim!
Posiadam Fiata Grande Punto z 2006 roku (jednostka silnikowa 1.9jtd).

Kilka dni temu wiadłem do auta, odpaliłem i przejechałem około 5km w mieście. Zatrzymałem się na 5 min i po ponownej próbie odpalenia auta przy naciśnięciu na pedał sprzęgła i przekręceniu kluczyka w prawo usłyszałem dźwięk typu "tss"/"ccc". Silnik nie odpalił, a na ekranie wyświetliła się informacja o zbyt wysokiej temperaturze. Po około 10 minutach ponowna próba odpalenia zakończyła się sukcesem. W ciągu ostatnich dni nie spotkałem już tego problemu ponownie.

Jeżdżę aut codziennie około 20km i wczoraj bezproblemowo poruszałem się, działała cała elektronika, silnik odpalał bardzo sprawnie i nic nie wskazywało na nieprawidłowości.

Dzisiaj natomiast wsiadłem za kółko i odpaliłem auto, ale po próbie odpalenia silnika auto i cała jego elektronika zgasły, a na ekranie wyświetlił się komunikat o podwyższonej temperaturze. Przez następne 10 minut nie byłem w stanie odpalić nawet elektroniki w aucie ani go zamknąć kluczykiem. Dopiero po 10 minutach zegary "wróciły na "0", a po kolejnych 3 mogłem znowu odpalić elektronikę w samochodzie, ale silnik ponownie nie odpalił i pomownie musiałem odczekać około 10 minut żeby auto zaczęło jakkolwiek reagować na przekręcenie kluczyka w stacyjce.

Czy ktoś z Was ma pomysł co mogło się zepsuć? Z góry przepraszam za laickie sformułowania, moja wiedza o autach jest na poziomie absolutnie podstawowej.

#samochod #fiat #grandepunto #mechanika #mechanik #mechanikasamochowowa #mechaniksamochodowy #auto #samochody
Wojciechrempala - Cześć wszystkim!
Posiadam Fiata Grande Punto z 2006 roku (jednostka...

źródło: IMG20231008152944

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz