Wpis z mikrobloga

  • 2
@kab_anos o widzę że większy debil się trafił, co ma islam do eksdosu Żydów z Palestyny? Przecież we wczesnym średniowieczu to był w dużej mierze chrześcijanski kraj

Do książek
  • Odpowiedz
@marcelus: To, że najpierw zarzucasz mapkę, gdzie rzymianie zabierają arabusom kraj, następnie podpierasz to tym, że w 2-3 wieku nie było tam rzymian. Tak, nie było. Zostali wygnani przez cesarza po buncie, ale tereny te łącznie z Turcja należały jeszcze długooooo to Bizancjum. Dopiero wtedy przyszły arabusy i "ukradły" tę ziemię. Typowe arabskie podejście, jak Kali ukraść krowę to ok, jak Kaliemu, to źle.
  • Odpowiedz
Zajmuj ziemię należąca do innych


@marcelus: Wyjaśnij - przecież UK tam rządziło i podzieliło terytorium. To arabusy zaatakowały bo im pierwotny podział nie pasował. Mimo że jak byli Brytyjczycy to zaakceptowali.
A historycznie dyskusji nie ma bo to ziemie przechodzące z rąk do rąk od tysięcy lat. Najwięcej czasu i najwcześniej były w posiadaniu żydów.

Poza tym mapa jest z dupy bo w 1946 roku nie było Izraela w ogóle. Była
  • Odpowiedz
@masz_fajne_donice jakie to ma znaczenie do kogo najdłużej dana ziemia należała? Wykop za każdym razem zaskakuje. Czyli jak moja rodzina przed wojną posiadała ziemię na terenie dzisiejszej Litwy to teraz powinienem tam wrócić i zabić dzisiejszych właścicieli i odebrać ją siłą? Bo z dziada pradziada to było moje.
  • Odpowiedz
@marcelus: Kwestia Izraela i Palestyny jest jednym z najbardziej skomplikowanych i kontrowersyjnych problemów na Bliskim Wschodzie. Sytuacja ta jest efektem wielu historycznych, religijnych, politycznych i społecznych czynników. Oto krótka historia tego konfliktu:

Historia Starożytna: Obszar ten był zamieszkany przez wiele starożytnych cywilizacji, w tym Żydów i Palestyńczyków. Oba te narody mają długą historię związaną z tym regionem.

Brytyjski Mandat Palestyny: Po upadku Imperium Osmańskiego w 1917 roku, Palestyna przeszła pod kontrolę
  • Odpowiedz
jakie to ma znaczenie do kogo najdłużej dana ziemia należała?


@buchowo: Nie ma - napisałem:

A historycznie dyskusji nie ma

To że najdłużej i najwcześniej to informacja dla ludzi którzy wysuwają argumenty że zagrabili ziemię należącą od zawsze do Palestyńczyków.
  • Odpowiedz
a kto wcześniej najechał i wyrzucił Żydów do Europy tzw. dżihadem ? ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@zwykly_szarak: Czy możesz mi powiedzieć który arabski/islamski władca wyrzucił Żydów ze wschodu do Europy? Chętnie się dowiem.
  • Odpowiedz
@zwykly_szarak: Żydzi Mieszkali w Europie, nawet w Nadrenii i Brytanii już od czasów Rzymskich, a z Palestyny(Rzymskiej prowincji) wygnał ich Hadrian po powstaniu w II wieku naszej ery. Btw już przed powstaniem populacja żydów w Italii była równa tej w Judei a w samym mieście Aleksandria mieszkało 4 razy tyle Żydów co w Jerozolimie. Na powrót do Palestyny i przemianowanie Jerozolimy z Colonii Antoniny pozwolili im dopiero Chrześcijańscy cesarze, ale i
  • Odpowiedz