Wpis z mikrobloga

@Radek41: zawsze to lubię jak ktoś piszę jak tu żyjecie bo u mnie w ..... to .... Jasne w Pl jest drogo ale wciąż za dwie osoby za obiad w Pl płacę max 160 zł z przystawkami piwem herbatą w niemczech 70 euro, za mieszkanie w Berlinie muszę zapłacić za kawalerkę 5500 zł w Warszawie ile 3, 3.5? Ja już nawet nie chcę gadać o usługach czy benzynie. Po prostu tu
@Radek41 pytasz jak my tu żyjemy? Jak żyją Polacy? Powyższe posty są najlepszą odpowiedzią.
Drogie kanapki w subwayu? Nie jedzą w subwayu, bo lepiej kupić półprodukty w biedrze i samemu zrobić.

Podatek cukrowy? Nie piją coli.

Paczka czipsów po 10 zł? Nie jedzą czipsów.

Drogie paliwo? Nie mają samochodu, jeżdżą rowerem.

Drogie bilety do zoo? Nie chodzą do zoo, bo można sobie obejrzeć zwierzątka na jutubie.

Drogie bilety do kina? Nie chodzą
@Radek41:
Co ty nie powiesz, lays w Polsce 195 gram kosztuje 16zł, a ja w Holandii kupuję paczkę 300 gram za 2.50 euro, a jak promocja to nawet schodząc niżej to za 3 euro kupuję dwie paczki po 200 gram. Na teraz 3 euro to 13.54zł... No nie mogę uwierzyć...
@BestInTheWorld: Ja zwracam uwagę, że Polska jest wciąż tańszym krajem niż niemcy, wbrew ciągłym bezpodstawnym insynuacjom wielu wykopkówi samego op. Oczywiście nie będę się kłócić, że jakość zarobki/koszty życia w niemczech czy takiej Holandii(nigdy nie mieszakłem, więc wiesz lepiej niż ja) wypadają na korzyść zachodu porównując do Polski
@wielki_hrabia_mistyfikacji:
Nie tyle co koszty życia, czy mieszkań(w Niemczech mieszkania są tańsze niż w Holandii, więc jak ludzie pracują blisko granicy niemieckiej to mieszkają w Niemczech a pracują w Holandii, większość przez język angielski którym w Holandii się posługiwać idzie i oczywiście tygodniówki, choć na kontraktach ludzie zarabiają miesięcznie w większości). Ja pracuję w agencji, i za każdym razem dostając co tydzień 400/500 euro, nie umiał bym tych pieniędzy rozjechać, po
@wielki_hrabia_mistyfikacji:
A i jeszcze chciałbym dopisać, Niemcy są w #!$%@? do potęgi drugiej tańsze niż Holandia, ludzie wolą jeździć tam na zakupy niż kupować tutaj. Jak ja chwałę ceny między Holandią a Polską, nawet w przeliczeniu, czego nie stosuję. To Niemcy to jest pierwszy świat, więcej zarabiasz niż w Holandii(+-600 euro) a płacisz mniej za samo życie.