Wpis z mikrobloga

Dziś zrobiłem ostatnią pierdołę w moim samochodzie, czyli jakiś błędzik klimatyzacji. Nie miał on zbytnio wpływu na mój komfort jazdy ale denerwował wizualnie, to go mi usunęli. A dziś jeszcze zapisałem auto na konserwację podwozia i nałożenie ceramiki. Bo stoi na zewnątrz, a rdzy póki co ani grama i tak ma zostać. W ten sposób osiągnąłem stan perfekcyjny 22 letniego auta. Półtorej roku bez ani jednej mechanicznej usterki. Jakieś tam pierdoły tylko były jak żarówka czy błędy. Faktycznie stan zewnętrzny jak i wewnętrzny jest salonowy. Jedyna wada, że dużo pali, bo zimą 10-15 l/100km ale trudno.

Mimo wszystko to jest prawdziwa ekologia, auta tworzone by jeździć bezproblemowo przez ćwierć wieku. Zamierzam go mieć jeszcze przez 5, a może i 10 lat. Za każdym razem jak zasiadam za kierownicą i ruszam, to poprawia mi się nastrój, bo jazda jest niczym lot poduszkowcem. Ogółem mieli sprowadzić inne auto, bo audi a6 w quatro, a przez pomyłkę sprowadzili mi inne audi, a4 bez quatro. Ale i tak wziąłem, skoro się już tak stało. Rzadko mam szczęście w życiu ale tym razem dopisało. Ten pojazd jest moim wiernym towarzyszem w samotnych wyjazdach, ochrania mnie przed bestiami n0rmickimi chodzącymi po zmroku i ochrania przed obrzydliwą p0lską p0godą. W pewnym sensie czuję z tym samochodem więź.
#przegryw
Van-der-Ledre - Dziś zrobiłem ostatnią pierdołę w moim samochodzie, czyli jakiś błędz...

źródło: Forexample

Pobierz
  • 19
  • Odpowiedz
konserwację podwozia


@Van-der-Ledre: Porządna konserwacja podwozia to nie są tanie rzeczy.
Grunt to zalać czymś zamknięte profile a nie tylko pomalować czymś z wierzchu.
Dla ochrony przed naszą pogodą jeszcze warto przesmarować czymś uszczelki bo one bez smarowania tak jak usta robią się suche i pomarszczone.
Ograniczniki w drzwiach warto przesmarować świeżym olejem,u mnie kiedyś przyrdzewiały i drzwi ciężko chodziły.
Szczególnie jak jeździ się samemu i inne drzwi nie są używane
  • Odpowiedz
Grunt to zalać czymś zamknięte profile a nie tylko pomalować czymś z wierzchu.


@PawelW124: na czym polega zalewanie zamkniętych profili? serio pytam, nie znam się na autach
  • Odpowiedz
@idomeneo: Są specjalne spraye i aplikatory którymi aplikuje się do wnętrza drzwi,progów i innych takich elementów nadwozia zabezpieczenie antykorozyjne.
To działa tak że ten preparat zaczyna jakby parować i taka mgiełka osiada wszędzie w środku tego elementu.
Bo często jest tak że progi lub drzwi zaczynają rdzewieć od środka i z zewnątrz wszystko wygląda dobrze ale trzyma się już na samym lakierze.
PawelW124 - @idomeneo: Są specjalne spraye i aplikatory którymi aplikuje się do wnętr...
  • Odpowiedz