Wpis z mikrobloga

@Domciu: A starczyło wymieniać tramwaje na niskopodłogowe. Poza tym te przystanki wiedeńskie nie sprawią nagle, że wszystko się samo naprawi.

@pilot1123 Placze to będzie jak tam zwężą Świdnicką do jednego pasa. Wtedy dopiero będą super korki.

Do tego warto zadać pytanie jak niby autobusy tam będą się wbijać na środek razem z tramwajami xD Wtedy dopiero będzie niezły cyrk.
A starczyło wymieniać tramwaje na niskopodłogowe. Poza tym te przystanki wiedeńskie nie sprawią nagle, że wszystko się samo naprawi.


@Darth_Gohan: niskopodłogowe mają właśnie podłogę na równo z przystankiem wiedeńskim, przynajmniej w Krakowie
@pilot1123: Bo przy okazji robienia tego przystanku na wiedeński aktywiści chcą wyznaczenia pasów dla rowerzystów co oznacza stratę jednego z 2 pasów na jednej z najbardziej uczęszczanych dróg w mieście.

Do tego tak jak pisałem wyżej. Autobus który jedzie od Podwala też musi się znaleźć na środku drogi. O ile z kierunku od Sądu nie jest najgorzej tak z drugiego będzie to już spory problem.

Do tego jeśli przystanek wiedeński zostanie
@aikonek: ile razy trzeba wam pokazywać że na zachodzie są obwodnicę żeby właśnie auta nie musiały jechać przez centrum?

Ile razy trzeba powtarzać ze na tym złym zachodzie masz lepsza komunikację miejska?

Ile razy piszemy o zwezaniu ulic we Wrocławiu gdzie mamy dwie takie gdzie są 3 pasy. Pojedź do takiego Amsterdamu, Porto czy Barcelony to możesz się zdziwić ile tam jest ulic z 3 pasami :)

To tak jak ostatnio
@Darth_Gohan: ale się Pan Kierowca zagotował ;)
1. Wrocław ma obwodnice, nawet dwie i jedną śródmiejską
2. W Amsterdamie, Porto oraz Barcelonie nie ma dwupasmówki przebiegającej 100 metrów od rynku. Chyba nigdzie nie ma, bo to skrajna głupota
3. Przejścia dla pieszych są po to, żeby ludziom było lepiej. Pokaż mi jakieś zbędne przejście dla pieszych w centrum, z którego ludzie nie korzystają.
4. Dlaczego kierowcy cały czas uparcie negują fakty?
@aikonek:
1. Nie mamy żadnej obwodnicy. Obwodnica otacza miasto. U nas jedynym duzym miastem które będzie miało obwodnicę to Kraków. I to dopiero za moment.

Weź sobie zobacz jakiekolwiek europejskie miasto potem pisz takie dyrdymały.

Wschodnia obwodnica nie jest skończona.

2. W Amsterdamie, Porto oraz Barcelonie masz Autostrady dookoła plus np w takim Porto najbliższą jest 3 km od samego centrum. Popatrz ile od centrum jest u nas obwodnica.

3. Wiesz
@aikonek: dlatego mam serdecznie dość dyskusji z Tobą. Człowiek odpowiada na Twoje kwestie, a ty odpisujesz na jedną rzecz :)

Czytałem ta wiedzę literaturowa. Najczęściej opiera się na zmianach w dużych zachodnich miastach. Miastach bogatszych najczęściej od nas. Często mniej rozległych i gęściej zabudowanych. Do tego po zmianach z lat 70 gdzie właśnie masz 3 km od centrum autostradę. Pełne obwodnicę dookoła miast i działający transport zbiorowy.

Pozostałe rzeczy opisują jak
@Darth_Gohan Typowa rozmowa z "aktywistą" - Ty mu odpowiesz na każdy punkt, ten się doczepi jednego.

@aikonek

@Darth_Gohan: ale się Pan Kierowca zagotował ;)


Co najbardziej mnie drażni w tym wszystkich aktywistycznych wysrywach to 'wyzywanka' od panuf kierowców/blachosmrodziarzy etc.
Mamy więc na dzień dobry już szufladkowanie kogoś na bardziej wartościowego od drugiego, więc jak można mówić o normalnej dyskusji. W jedno miejsce lubię się udać na piechotę a do drugiego wolę
Wrocław ma obwodnice, nawet dwie i jedną śródmiejską


@aikonek: nie ma ani jednej. No chyba, że zaraz pokażesz na mapie te pełne okręgi

W Amsterdamie, Porto oraz Barcelonie nie ma dwupasmówki przebiegającej 100 metrów od rynku. Chyba nigdzie nie ma, bo to skrajna głupota


@aikonek: a we Wrocławiu nie ma metra i autostrady 2km od rynku. Zamykam temat

im mniej ruchu samochodowego w centrum, tym szczęśliwsze jest miasto


@aikonek: