Wpis z mikrobloga

Hej Mireczki spod tagu #technologia! Zbliżają się urodziny pewnego pana i z tej okazji chciałabym sprawić mu smartwatcha. Problem w tym, że jako coraz bardziej postępujący w wieku boomer nie ogarniam tych wszystkich nowości i funkcjonalności, dlatego doradźcie proszę - które modele są warte uwagi?
Zależy mi, żeby:
- zegarek fajnie wyglądał :)
- był jakiejś porządnej i sprawdzonej firmy,
- miał możliwie dobrą baterię,
- miał te takie tam wszystkie (np. z solenizanta żaden sportowiec-wyczynowiec, ale niechaj liczy kroki/czas aktywności/takie tam),
- koniecznie z nfc, najlepiej takim działającym z ING,
- jakby się dało, że z obracaną tarczą, to super,
- gdyby jeszcze miał baterię słoneczną, to już całkiem klękajcie narody

+ pytania dodatkowe dla posiadaczy Galaxy Watch 4/6 - lepiej Classic, czy Pro? Czy codzienne ładowanie baterii jest bardzo uciążliwe? Jak długo trwa ładowanie? Tysiące pytań bez odpowiedzi.

Mój budżet oscyluje w granicach 2k.

Podpowiedzcie, które modele są warte uwagi i możliwie zbliżone do opisanych powyżej cech?
Z góry wielkie dzięki.

#xiaomi #samsung #huawei #amazfit #garmin #smartwatch #smarthome #zegarki
  • 11
A jak Xiaomi?


@nvmm: to nie wykorzysta pewnych cech/usług Galaxy Watcha czy iWatcha. Wtedy może Amazfit GTR/GTR2/GTR3? W stosunku do zegarków Samsunga czy Apple mają dużo mniej bajerów, ale za to ładuje się je raz na dwa tygodnie. Nie mają NFC jednakże. Obracaną tarczę, o ile dobrze wiem, mają tylko niektóre samsungi. Baterii słonecznej nie uświadczysz w żadnym z wymienionych - jest kilka modeli na rynku, ale raczej egzotycznych.
@nvmm: Jako posiadacz Garmina mogę śmiało polecić tą właśnie firmę. Bateria w zależności od modelu, który wybierzesz to min 7 dni. W zależności od upodobań wizualnych to polecam, któregoś Fenixa lub Venu. Oba mają możliwość płatności zegarkiem. Dużo aktywności sportowych a nawet wirtualni trenerzy biegania (garmin coach) co może kiedyś zmotywuje to jakiegoś mocniejszego ruchu. Ja np. dzięki tym planom treningowym przebiegłem półmaraton i maraton także motywacja jest ;) Ładowanie zegarka
@nvmm ostatnio też robiłem risercz i kupiłem se Garmin Instinct 2s (mniejsza tarcza bo łapa sucha xD No i bateria trzyma tak z tydzień krócej, ale i tak jest to 21dni vs 28dni przy tym większym ). Tak jak ktoś pisał, ładowanie słoneczne to guwno bo musisz to naświetlać przez ileś tam godzin żeby skoczyło o te naście procent, bezsens. Ale z drugiej strony tylko ten model z solarem ma nfc. Ja
@nvmm: mam 5 pro i ładuje raz na 4 dni. ladowanie trwa godzine. myslalem ze te smartwatche to uciążliwa rzecz ale nie jest tak źle.
mi sie udalo turbo tanio wyrwać z jakimiś cashbackami bo jakby to 2k kosztowlao to byłbym troche zniesmaczony. ale to moja prywatna opinia.