Wpis z mikrobloga

Mirki kupilibyście Volvo xc 60 zprzebiegiem 450k km (diesel) z pewną historią (aso, polski salon, pierwszy właściciel), 2011 rocznik? Czy przebieg dyskwalifikuje taką ofertę? Pytam bo ta oferta mi się podoba ale jechać 200km po auto i potem nie kupić mi się średnio opłaca :( #motoryzacja #volvo #kiciochpyta https://www.otomoto.pl/osobowe/oferta/volvo-xc-60-xc60-2-4-d5-man-awd-225km-summum-zadbany-z-b-bogatym-wyposazeniem-ID6FsLCh.html
  • 14
@popik3: to ponad 10-letnie auto, w którym wszystko może odmówić posłuszeństwa. Oczywiście jeżeli wszystko było wymieniane na czas, to problemów nie będzie. Sam silnik, to pięciocylindrowa jednostka volvo i jeżeli był prawidłowo eksploatowany, to spokojnie pojeździ jeszcze długo.
@popik3 nikt ci nie powie ile jeszcze pojeździ, może rok może dwa a może i 10. Wszystko zależy jak był eksploatowany i serwisowany. Jak nie było druciarstwa i nikt go nie zaniedbał to parę lat da się nim pojeździć.
@popik3: Auta z takim przebiegiem to temat tabu w kraju. Tak na prawdę jest ich (jeżdżących po drogach) bardzo dużo, tylko większość ich posiadaczy o tym nie wie, bo na liczniku "magiczna norma PL 185/210".
Jak sam się słabo znasz, zleć sprawdzenie go jakimś profesjonalnym "sprawdzaczom", niech pooglądają go z każdej strony, wezmą na SKP, podepną się z komputerem i będą w stanie ocenić na ile było dbane o to auto.
@popik3: Raz, że w takim aucie wszystko się może w każdej chwili popsuć - mamy w firmie V70 z 2004 roku z nalotem ponad 400k i z dnia na dzień potrafi stanąć, a nie jest na nim w żaden sposób oszczędzane i nawet nie jest to diesel...

Dwa, ciężko będzie ci to potem sprzedać jak dobijesz kilometrów.
@popik3 ee raczej tyle co połowa zakupu silnika, mój starszy raz wymieniał silnik bo padł i nie było sensu naprawiać, taniej wyszedł nowy w sensie z drugiej ręki
@piwakk ale diesle robią o wiele większe przebiegi, mój wujas ma starego Passata i do miliona się zbliża ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@popik3 2.4 D5 jezeli byl serwisowany w Aso mozesz brac w ciemno, te silniki potrafią zrobic 1 000 000+ bez remontu, jedyne co sprawdz historie pojazdu na jakiejs stronce typu car vertical oraz w volvo :)