Wpis z mikrobloga

Ostrzeżenie przed oszustwem na whatsup.

Zagaduje do was typka z brytyjskiego numeru +44, czy jesteście przewodnikiem w polsce.
Potem cos zagaduje o polske, gdzie gory, miasta, co zwiedziec itp.
Tego samego dnia proponuje przejscie na prywatny numer, niemiecki +49, dla utrzymania kontaktu.
Jak chcesz wygooglowac typke i te numery, to zero informacji w necie.
Tłumaczy się z tego faktu, że niby był wypadek jej chlopaka z jej powodu i musi sie ukrywać, bo jest szykanowana. Pierwsza lampka ostrzegawcza, że kaleczy angielski.
Pare dni gatki szmatki, w miedzy czasie chwali sie, ze pracuje w handlu i zarabia w #!$%@? siana. Podsyła jakieś zdjęcia, jak wygląda itp. Codziennie na whatsuppie zmienia profilowe. Bardzo mocny makijaż.
Po kilku dniach w koncu zagaduje, to mi sie wynikac z rozmowy, nie proponuje tak chamsko wejścia w krypto na starcie.
Mowi o swoim sposobie dodatkowym na pieniadze, prosi o zalozenie konta TokenPocket i kupienie jakiejs tam waluty za 30 euro. Nie wnikałem, na czym to polegało, bo już widziałem na 100%, że to scam.

Jak piszesz, że masz wątpliwości to proponuje rozmowe telefoniczna.

Nie dzwoni odrazu, tylko po kilku minutach i rozmowa wyglada tak, że jest obraz mega słaby, no twarz sie zgadza, ale tylko słyszysz hi hi, obraca głowe jakby to był robot i się rozłącza, ewidentna robota AI ze zdjęcia.

Ja się nie nabrałem na to gówno, ale może ktoś to przeczyta i jak się spotka z czymś podobnym to będzie wiedział co robić.

#scam #tokenpocket #meifeng #node #whatsapp #przegryw #zwiazki #rozowepaski
Greggson - Ostrzeżenie przed oszustwem na whatsup.

Zagaduje do was typka z brytyjski...

źródło: f84f9353-5a39-494a-abdf-b3fbed515ad3

Pobierz
  • 8
  • 1
@apee: ja sobie angielski pocwiczylem przynajmniej :D bo juz dawno nie uzywalem. Nic nie stracilem, swojej tozsamosci nie zdradzilem, bo tez mi to wygladało na scam na starcie, ale przynajmniej wiem, ze oszusci juz sie bardziej starają niż twoje strzały z nigerii, a na pewno są ludzie, którzy się na to nabiorą i może dzięki temu wpisowi ogarną się w porę.