Wpis z mikrobloga

@depralin: To nie jest kwestia czy lepiej czy gorzej. To co chcesz to się nadaje do stacjonarnej pracy halowej, nie do pomykania po ogródku by #!$%@?ąć metrową spoinę i dźwigać to wszystko z kąta w kąt.

Kup sobie obojętnie jakie leciutkie MMA do 5 stów, garść elektrod i będziesz śmigać, nawet w wilgotny i wietrzny dzień.
  • Odpowiedz
@depralin: mam bardzo mało doświadczenia ze spawaniem ale z tego co sam próbowałem to elektrodą spawało mi się lepiej niż drutem samoosłonowym. Mój znajomy kupił taką samą spawarkę co ja i spawa na zmianę drutem samoosłonowym i elektrodą, grubsze rzeczy elektrodą, cieńsze drutem i jest zadowolony. Wcześniej próbował miga z lidla ale z tego co słyszałem to była kaszana.
  • Odpowiedz
@depralin: a z ciekawości, co chcesz spawać? Jakieś słupki ogrodzeniowe, urwane ucho od kosiarki? To elektroda będzie spoko. Na blacharkę to trzeba jednak trochę wprawy i dokładności, to już nie jest takie proste. Ja kupiłem swego czasu Bestera z marketu za1450 zł, teraz widzę że podobny model z rozbudowanym sterowaniem to około 1700 zł. https://bester-sklep.pl/polautomat-spawalniczy-bester-mig-200-s-synergia-mma-mig-tig-lift.html
  • Odpowiedz
@depralin: Ogarniesz, pytanie tylko jaki będzie finalny efekt. Wszystko zależy od tego ile nauki i zaangażowania na to poświęcisz. Smarkać i kleić to każdy potrafi, spawać - niekoniecznie :P Dobrze by było jakbyś najlpierw przeczytał książkę z teorią, pooglądał parę kanałów na youtube a dopiero potem zaczął się bawić by mieć jak najmniej strat i frustracji.
  • Odpowiedz
Wcześniej próbował miga z lidla ale z tego co słyszałem to była kaszana.


@aarahon: te wielkie samoosłonówki na transormatorze to była kaszana, bo jakiś idiota wymyślił że da się samoosłonówką spawać pradem przemiennym, gdzie przez 50% czasu masz złą polaryzację.
Aktualnie jest w lidu już inwerter z posuwem drutu, jakoś to spawa, bez promocji kosztuje raczej przy dużo.
  • Odpowiedz