Wpis z mikrobloga

Czesc mam pytanie
Mam tabele 1 z oferta oraz tabele 2 z której wyciągam unikalne nazwy i sumuje ilości (prosta sprawa) jednak mam problem bo chciałbym aby tez pokazywała się jednostka w kolejnej kolumnie, jednak co nie robię to zawsze wychodzi mi ze mam rozmyte dane (nie mogę ich zsumować jak ilości), jakie mogą być rozwiązania?
#excel #office365
  • 2
  • Odpowiedz
jakie mogą być rozwiązania?


@wrotek1999: przez pewien czas najpopularniejszą odpowiedzią na wszelkie pytania na tagu było: użyj VLOOKUP (bez względu na to, czy miało to sens, czy nie). W tym wypadku wygląda, że może to być akurat prawidłowa odpowiedź, tylko opis problemu jest tak mało precyzyjny, że trudno wróżyć. Musisz się bardziej postarać: mam takie dane, chcę uzyskać taki efekt końcowy, obecnie używam X i to działa, a Y nie.
  • Odpowiedz
  • 0
@brak_nicku: Mam tabele A w której znajdują sie nazwa materiału, jego ilosc i jednostka (materiały sie powtarzają) i tabele B w której kazdy materiał występuje raz i posiada zsumowana wartość z tabeli A (np. w tabeli A wystepuje pare razy pomarańcza 1. 2kg 2. 5kg 3. 3kg a w tabeli B będzie wystepowała raz i zsumowane do 10kg i tak z kazdym materiałem (sumuje tak po nazwie po poand 100 pozycji)
  • Odpowiedz