Wpis z mikrobloga

@manikcs: o prawie do procesu xD
Banki nie zabierają mieszkania, tylko komornik, po wyroku sądu.

Może jak pożyczę tobie kasę i nie będziesz płacił, to zacznę egzekwować samodzielnie zapłatę, nie? Z pominięciem sądu?
Polega ona tylko na niemożliwości połączenia z siecią w kraju gdzie nastąpiła blokada.


@LIBED: wydaję mi się że chyba się mylisz. jednym z powodów wprowadzenia blokady imei u operatorów było właśnie wywożenie tych telefonów za granicę i z tego co wiem to nieważne w jakim kraju jesteś, blokada imei wciąż będzie aktywna
@darkhorse skoro taki Plus jest cały okres umowy właścicielem telefonu a użytkownik tylko go używa (wynajmuje?), to na właścicielu spoczywają dodatkowe obowiązki a użytkownik zyskuje dodatkowe prawa. Gdyby na przykład telefon się zniszczył, to właściciel musi najemcy dać drugi, sprawny. Oczywiście gdyby Plus respektował przepisy, bo pewnie ma to w dupie, a że Solorz jest mocno poukładany z rządem to żaden sąd nie zbada klauzul abuzywnych w umowach tej firmy.
@JuneJohn iPhone nie blokują i długo nie zaczną. Android to system otwarty na modyfikacje, w iOS nigdy to nie przejdzie. Może dlatego przy produktach Apple operatorzy wymagają o wiele większej kaucji gdy klient średnio wygląda w BIK
jednym z powodów wprowadzenia blokady imei u operatorów było właśnie wywożenie tych telefonów za granicę i z tego co wiem to nieważne w jakim kraju jesteś, blokada imei wciąż będzie aktywna


@koniozwalacz: to po co jeszcze knoxa dokładają? Blokada imei jest na poziomie bazy danych operatorów. W danych czasach telefon zablokowany u jednego opa działał u innych. W końcu się dogadali i się wymieniają, z tego co mi wiadomo żadnej światowej
@manikcs Dokładnie, blokada imei była po stronie operatora. Jest nieodwracalna, ale często tylko pierwszy numer imei miał blokade i do tego ona była aktywna tylko u operatorów w naszym kraju.
@Pan_Slon: Nie wchodząc w szczegóły bo długa i głupia historia (ktoś oszuka znajomego, po kilku miesiąc przestał płacić sprzedający raty i nic się zrobić nie dało, a naiwny kumpel nie miał żadnych danych bo gościu sprzedał lombardowi, lombard niby jakiejś babce a ta babka kumplowi - do babki kontaktu żadnego, a cena normalna była), ale koniec końców powiem tylko że da się taką blokadę ściągnąć. Płacisz 100-150 zł, gościu się podłącza
Specjaliści. Nic się nie da. Nic nie można...

Wpisujesz odpowiednią frazę w google i okazuje się, że IMEI można zmienić. Nawet nie potrzeba roota.
Okienko też można wykasować. Pewnie wystarczy przeflashować odpowiednim programem.
Adres MAC komputera też można zmienić. Trzeba tylko mieć odpowiedni program i nadpisać nim bios. Po wgraniu przerobionego biosu MAC się zeruje i trzeba sobie z tym jakoś radzić. Dostałeś bana sprzętowego w grze? Restart komputera, wymyślenie nowych cyferek,
Ja kupuje telefony tylko za gotówkę z oficjalnej dystrybucji, więc nie mam takiego problemu.


@login_cwiczebny: This is the way. Od czasów sprzed ekspansji smartfonów, kiedy to jeszcze w dumbfonach z kolorowymi wyświetlaczami operatorzy instalowali jakieś spedalone dodatki i nakładki, których nie dało się wyłączyć i upośledzały funkcjonalność np. uniemożliwiając przypisanie jakiegoś przycisku do dowolnej funkcji. Jak ktoś potrzebuje, albo bardzo chce droższy telefon, a nie ma na niego kasy, to już