Wpis z mikrobloga

Hej mirabelki i mireczki :)
Byłbym bardzo wdzięczny za pomoc w wykopaniu tego artykułu
https://wykop.pl/link/7223679/historia-nieudanej-reklamacji-w-sklepie-hansloren-prosba-o-wykopefekt

Tl;dr:

Sklep Hansloren kupował/ kupuje produkty od dystrybutora z Niemiec (nie z polskiej dystrybucji) i sprzedaje je w Polsce. Efektem tego jest problem z egzekwowaniem gwarancji.

Nigdzie na stronie Hansloren nie ma informacji, że produkt nie pochodzi z polskiej dystrybucji i przez to klient traci prawo do 5 letniej gwarancji, jak to ma miejsce w przypadku produktów pochodzących z oficjalnej, polskiej dystrybucji.

Dodatkowo na stronie internetowej Hansloren zamieszcza nieprawdziwe informacje o gwarancji wynoszącej 10 lat na produkty marki Schock (usunął te informacje po naszych mailach).

Sklep Hansloren wciąż nie chce uznać gwarancji w naszym przypadku.

Więcej informacji w artykule,
liczymy, że może uda się coś zdziałać, a przynajmniej chcemy podzielić się historią ku przestrodze dla innych.

Z góry wielkie dzięki!

#wykopefekt
#sklepyinternetowe
#remontujzwykopem
#dom
#remont
#mieszkanie
#wroclaw
  • 15
  • Odpowiedz
  • 1
@Wychwalany: Zobacz screeny w artykule, podają na stronie, że zlewozmywaki mają 10 lat gwarancji, a potem mówią, że jednak nie :)
i sie wypierają.
po moich mailach usuwali te informacje ze stron produktów.

Dodatkowo, ja nie bronię im kupować produktów z Niemiec, ale niech o tym napiszą, bo wtedy nie można normalnie korzystać z 5 lat gwarancji jak to ma miejsce ze wszystkimi zlewami z polskiej dystrybucji.
Fajnie jakby o tym
  • Odpowiedz
@miltonsec: sprawa jest prosta
podawali przy zakupie 5 lat gwarancji? jesli tak to czy
dostales karte gwarancyjna? jesli tak to czy jest w niej 5 lat gwarancji?
bo jesli odpowiedź na ktorekolwiek z pytan brzmi nie to albo dales ciala przy zakupie albo teraz krecisz gownoburze
  • Odpowiedz
  • 0
@Bumelante Szczerze mówiąc to ślepy traf, że tam kupiliśmy, ceny były bardzo podobne w internecie wtedy, jakbym wtedy wiedział, że jest oficjalna dystrybucja, a to jest jakaś szemrana to bym się chwili nie zastanawiał. Generalnie jak urządzaliśmy mieszkanie to w hansloren kupowaliśmy przy okazji inne rzeczy plus ten zlewozmywak
  • Odpowiedz
dostales karte gwarancyjna? jesli tak to czy jest w niej 5 lat gwarancji?

bo jesli odpowiedź na ktorekolwiek z pytan brzmi nie to albo dales ciala przy zakupie albo teraz krecisz gownoburze


@Onbezwasa: ja #!$%@? karta gwarancyjna? serio? Może jeszcze ze stempelkiem z poczty i paszportem polsatu.
sporo rzeczy reklamowałem i to też na gwarancjach 2+ i jakoś nigdy karty gwarancyjnej nie potrzebowałem (żeby nawet była), faktura i elo.
Na stronie
  • Odpowiedz
@geronimo80: nie tyle zwalam co mam swiadomosc, ze warunki gwarancyjne zmieniaja sie na przesyrzeni lat, zrodla zakupu itd
sprawa jest prosta: w swietle prawa- chcesz skorzystac z gawarancji to musisz miec dokument potwierdzajacy udzielenie gwarancji, prosisz o wykop efekt czyli obrabiasz im publicznie tylek, bez potwierdzenia, ze w rzeczonej sprawie masz uprawnienia gwarancyjne
  • Odpowiedz
  • 0
@Onbezwasa czyli rozumiem, że wprowadzanie w błąd w opisie na stronie jest spoko i klient musi się upewniać 10 razy czy na pewno jest to prawda,
Tak jak wyżej kolega pisał kilkukrotnie korzystałem z gwarancji i zawsze podstawą była faktura zakupu
  • Odpowiedz
@miltonsec: Polecam udać się z tym do ogarniętego prawnika. Mi pośrednik nie chciał oddać prawie 9k PLN za odwołany lot (przenieśli mi go wbrew mojej woli na inny termin zamiast anulować) i przepychałem się z nimi przez dwa tygodnie, a wystarczyło jedno pismo od prawnika ze wskazaniem ich uchybień (nieprecyzyjna informacja, nie zachowanie terminów umownych), odmowę wykonania czynności wskazanej przez przewoźnika (przewoźnik powiedział, że z ich strony kasa może dalej zostać
  • Odpowiedz
@miltonsec: faktura zakupu daje ci 2 lata rekojmii, a uprawnienia gwarancyjne daje ci umowa (karta) gwarancyjna, nieobowiazkowa dla transakcji sprzedaży, sprzedawcy, dystrybutora czy producenta
czyli to, ze firma X poprzez dystrybutora Y daje 5 lat gwarancji nie jest w zaden sposob wiazace dla sprzedawcy Z, ktory moze dac 2 lata, 5 lat albo tydzien gwarancji
gdy w przeszłości coś reklamowałeś i posługiwałeś się fakturą prawdopodobnie korzystałeś z uprawnień rękojmi albo sprzedawca
  • Odpowiedz
  • 0
@Onbezwasa Ok jasne, generalnie nauczka na przyszłość, co nie zmienia faktu, ze sklep wprowadza konsumentów w błąd opisami produktów… dziś chyba już ktoś to zobaczył na wykopie, bo nagle z kolejnego produktu zniknęła ta informacja :))
Na szczęście screeny są w artykule.
Uważam, ze warto nagłośnić sprawę choćby tylko po to, żeby inni się o tym dowiedzieli. Ja chciałbym to wiedzieć zanim zrobiłem tam zakupy
  • Odpowiedz