Wpis z mikrobloga

Jadąc wczoraj już po zmroku, mijając nowe osiedla mieszkaniowe światła były widoczne w mniej niż 1/4 mieszkań. Cały czas powstają nowe osiedla ( okolice Pruszcza gd, sypialni Trójmiasta ), a fizyczne nie ma kto tam mieszkać, ceny wynajmu i sprzedaży rosną, przecież to niemalże kalka z filmu "Big short", tam także wszyscy zaklinali rzeczywistość a skończyło się..
Serio gdyby wybory odbyły się w listopadzie to nawet żelazny elektorat PiS dostałby po d - na co zasługuje.
#gownowpis
#nieruchomosci
  • 9
@macvir: Na nowych osiedlach mija niekiedy nawet rok zanim ludzie się wprowadzą. Jak ja się wprowadzałem do swojego to jeszcze po ponad roku słychać było wiercenie w ścianach.
Jak się zaczynał covid to też byli na tym tagu tacy, którzy na podstawie świateł z mieszkań wieszczyli pęknięcie bańki.

Nie piszę tego, żeby udowodnić, że spadków nie będzie, bo ten rynek to patologia i przydało by się zimny prysznic dla deweloperów i
@maryjuszpitagoras: to jest upragniona nieruchomość ale dopiero po wykończeniu.

Jak ktoś zacznie projekt po odbiorze mieszkania to spokojnie może zejść z rok zanim uda się go zrealizować, tym bardziej w wysokim standardzie gdzie sporo jest robione na zamówienie.

Nie każdemu też się spieszy. Mnie zaskakuje ile osób tak szybko się wprowadza, w ciągu miesiąca czy dwóch.
@maryjuszpitagoras: Może nie każdy ma od razu pieniądze na wykończenie? Może ktoś wykańcza samemu, żeby obniżyć koszty, ale przez to trwa to długo? Ekipa wykończeniowa też nie przyjdzie Ci wykańczać następnego dnia po oddaniu kluczy.
Nawet ja, mimo, że miałem ogarnięty projekt i ekipę jeszcze przed oddaniem kluczy to zanim się wprowadziłem minęło 5 miesięcy.

Nie wiem, jakie były powody, że tyle czasu minęło zanim sąsiedzi się wprowadzili, ale w budynku
@macvir: możliwe, że część z tych lokali została po prostu kupiona jako lokata kapitału i właściciel sobie sprzeda za rok - dwa jak ceny będą 20% większe ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Jadąc wczoraj już po zmroku, mijając nowe osiedla mieszkaniowe światła były widoczne w mniej niż 1/4 mieszkań.


@macvir: a przejdź się po starym mieście w krakowie i policz światła w oknach