Wpis z mikrobloga

Pytanko do ludzi żyjących w #uk, czy obraz tego kraju jaki przedstawia na swoim kanale #zmywak jest prawdziwy? Zawsze myślałem że Anglicy są przyjaźni, uśmiechnięci, policjanci pomagają zamiast karać, w knajpie jak jesteś sam to zaproszą cię do stolika i ogólnie tam żyje się lżej.
#emigracja
  • 29
  • Odpowiedz
Zawsze myślałem że Anglicy są przyjaźni, uśmiechnięci, w knajpie jak jesteś sam to zaproszą cię do stolika itp.


xDDDD Skąd w ogóle taki pomysł?
  • Odpowiedz
@czykoniemnieslysza: Nie jest. Typ ma trochę kompleks mądrującego się i wszystko wiedzącego lepiej polaczka. Dość częsty mechanizm obronny wśród naszej emigracji. Bardzo brzydki zwyczaj wyśmiewania autochtonów za ich plecami i pogardzania nimi. Ciekawe czy wśród Ukraińców, którzy już tu jednak trochę są obecni też jest takie zjawisko.
  • Odpowiedz
@czykoniemnieslysza: przeciez ten koles robi tresci pod sebkow i karyny, katolickich patriotow na wygnaniu do lewadzkiego zachodu bo w ojczyznie nie ma pracy dla ludzi z ich wyksztalceniem. serio sie zastanawiasz czy obraz jaki prezentuje jest prawdziwy? ( _)
  • Odpowiedz
@czykoniemnieslysza:
Zależy.
Są bardzo angielskie miejscowości, ale też jest już wiele zdominowanych przez pakoli i hindusów dużych aglomeracji.
Ja mieszkam na wsi na skrajnym zadupiu. Spokój, sielanka, zerowa przestępczość, skrajna odwrotnosc od londonistanu. Jedynym brudasem jakiego tu widziałem to był kurier z dhlu.
Chcesz żyć w takich warunkach o jakich mówi zmywak to unikaj społeczności przesyconych pakolami, hindusami i murzynami. Da się nadal takie miejsca znaleźć.
  • Odpowiedz
@czykoniemnieslysza:

Nie wiem, co.to."zmywak", ale cechy, ktore wymieniles opisuja dokladnie tak Anglie i Anglikow. Pewnie zalezy od ludzi, ktorymi sie otaczasz, ale mieszkam tu 15 lat i moge potwierdzic, ze jest milo.
  • Odpowiedz
@czykoniemnieslysza: 18 lat w UK, glownie Londyn a teraz male miasteczko pod Londynem.

są przyjaźni, uśmiechnięci

generalnie sa przyjazni i bardziej usmiechnieci, zdarza sie czesto ze beda bardzo mili ale nie do konca szczerze ale beda chcieli pomoc itp

policjanci pomagają zamiast karać

nie sa az takimi sluzbistami jak w Polsce, czesto dostaniesz pouczenie zamiast mandatu i kary

w knajpie jak jesteś sam to zaproszą cię do stolika

to zalezy, jak
  • Odpowiedz
@czykoniemnieslysza:
Ale to chyba oczywiste.?
Tez bylbys glupi i naiwny jakbys bez wysiłku wszystko dostawał w życiu czego potrzebujesz.
Polaków sprytu i kombinowania nauczyla komuna. Angole tego nie umieją bo nigdy nie musieli tego umieć co sprawiło, że umyslowo są w ciągłym regresie.
  • Odpowiedz
@niecodziennyszczon
dziwne to by bylo gdyby ich wychwalali i kochali, nikt nie lubi angoli z ich bezposrednich sasiadow, z nacji na kontynencie ani z emigrantow.
Elity sa dosc dobre, tyle ze okazuje sie ze jednak bogactwo w kapitalizmie nie splywa w dol i gora zgarnia smietanke dla siebie a reszta ma sobie samemu radzic.

Wszedzie liczy sie tylko biznes, tyle ze ogol spoleczenstwa jest slabo wyksztalcony, wiec wyglada to tak jak wyglada,
  • Odpowiedz
@czykoniemnieslysza: tak to prawda, im starszy angol tym bliżej Twojego opisu - jednak jest ich coraz mniej a nowe pokolenia są dzikie i niewychowane. UK to też społeczeństwo klasowe i dużo zależy od miejsca przebywania. Mimo wszystko jednak zmywak dobrze sumuje różne stereotypy z jakimi się tu spotykamy.
  • Odpowiedz