Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
#nieruchomosci

Czy jeśli mogę pozwolić sobie na nieruchomość za gotówke to warto mimo obecnych cen? Jakie są przesłanki za czekaniem? Z trzymania nic nie ma, mieszkać gdzieś trzeba i zostaje wynajem. Wszystko już ułożone, nie będzie konieczności przeprowadzki do innych miast.



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: Nighthuntero
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 2
@mirko_anonim a jaka wartość mieszkania i wielkość miasta? Teraz w wojewódzkich przez bk2% jest jazda bez trzymanki z cenami i obstawiam że bedzie lepiej jak ta fala przeminie za jakieś 6-9msc.
Jak wartość mieszkania powyżej bk2% czyli powyżej 500/600k to pewnie dużo sie nie zmieni.
Kiedyś przeczytałem dobrą zasadę na Wykopie (czasem zdarzy się :P) i trzymając się jej podjąłem najlepsze decyzje co do zakupu mieszkania:
"Jeżeli bierzesz dla siebie, a nie inwestycje, to nie ma sensu analizować cen i próbować wstrzelić się w dobry moment".

Co innego zakup mieszkania z wizją najmu, który ma opłacić kredyt i zarobić w przyszłości, gdzie liczysz ROI i interesuje wzrost/spadek wartości nieruchomości - pewnie aktualnie znajdą się dużo lepsze inwestycje