Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Dlaczego jest tak niska konkurencja produktów? Przykładowo w polo markecie szukałem lodów w pudełku, to były big milki za 15zł i ta sama pojemność marki zielona budka tylko już za 20zł. I to wszystko. Wiadomo inflacja, ale gdzie się podziała konkurencja? Zawsze się znajdą odbiorcy, którzy będą kupować ten sam podrobiony produkt dla oszczędności. Ale takiego się nie zawsze znajdzie, nie mam na myśli jakiejś " specjalnej receptury " że konkurencji nie dorównasz składem. Nie żyjemy w PRL, półki są pełne produktów 2-3firm, tylko że na tych pełnych półkach nie ma w czym cenowo wybierać.
#pytanie #prl #polska #komuna



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: RamtamtamSi
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 4
@mirko_anonim: weź pod uwagę, ze na końcowa cenę w sklepie składa się wiele czynników, marża sklepu 40/50%, koszt wytworzenia, magazynowanie, marketing, koszty operacyjne. Dodaj sobie to wszystko i okazuje się, ze próg wejścia dla nowych mniejszych graczy jest wysoki w branży, które jest bardzo sezonowa.
@mirko_anonim: bardziej polityka sieci
podałeś przykład dość małego sklepu, który w asortymencie chce mieć zróżnicowane rzeczy pierwszej potrzeby, mydło i powidło
miejsce w sklepie w takim przypadku kosztuje,i na rzecz lodów jest jedna lodówka z kolejna frytkami np
sieci handlowe nie dążą do tego, żebyś miał mega wybór, tylko do tego, żebyś wszystko kupił w jednym miejscu
@mirko_anonim: @Elev polityka firmy sklepy szantażują 5 firemek sprzadjacych ten sam produkt jeśli która sie zgodzie na głodowa marże to ja biora. Optymalizując ten proces dostajesz 1 firmę krzak znikająca cenę jakością i jedna markę która na wyższej marzy zapewnia ze produkt nie jest bardzo #!$%@?.
Wiec głównym czynnikiem jest właśnie konkurencja… cenowa miedzy marketami i producentami
@mirko_anonim: Polacy nie lubią mieć zbyt dużego wyboru produktów. Po prostu. Kiedyś miałeś hipermarkety gdzie był przykładowo majonez od 10 różnych producentów, ale nasi rodacy wolą jednak Lidla i Biedronkę gdzie masz do wyboru góra 3 producentów. Ja nad tym strasznie ubolewam - w moim mieście został jeden hipermarket inne zamknęli i oczywiście nie otwarty w nocy więc ciężko o komfortowe zakupy.