Wpis z mikrobloga

Policja z Piaseczna prowadzi akcję „bezpieczny rowerzysta”. W tym celu filmuje dronem rowerzystów, którzy z niewielką prędkością przejeżdzają na zielonym świetle przez przejście dla pieszych. W krzakach czekają już na nich schowani policjanci, którzy wystawiają mandaty. Dzielna policja chwali się w mediach społecznościowych tą jakże potrzebną akcją. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#rower #polskiedrogi #polskapolicja #kierowcy #drony #piaseczno #warszawa
Pobierz pierwszynawenus - Policja z Piaseczna prowadzi akcję „bezpieczny rowerzysta”. W tym c...
źródło: IMG_6196
  • 96
Dla mnie np normą jest że jak jest 2 w nocy i nie ma żadnego ruchu na ulicy to przechodzę na czerwonym. Jest to nawet norma w innych krajach, w UK jest to legalne zachowanie.


@FOTEL: A jak w jakimś kraju można to luz. Pewnie się też znajdzie kraj w którym można obmacywać kobiety, albo pić wódkę na ulicy.

Jak Ci nie pasują przepisy to wyjdź z inicjatywą by je zmienić.
@kubson93: jeżdżę zgodnie z przepisami, a #!$%@? nie tych co jadą "szybko ale bezpiecznie" jest dla mnie dodatkową motywacją. I jestem za przestrzeganiem wszystkich przepisów
Najgorsze co może być to przyzwolenie na łamanie przepisów, z którymi się nie zgadzamy. Bo ktoś zaraz nie będzie się zgadzał z prawem własności i ukradnie Ci rower


@Leithain: ktoś ukradnie rower bo zobaczy jak przechodze po pustej ulicy na czerwonym? rozumiem nie zgadzać się z moim zdaniem ale naprawde musisz aż takie wydumane idiotyzmy wymyślać?

Jesteś taki prawy i sprawiedliwy, no no. W takim razie nie jeździsz autobusami ani autokarami?
@pierwszynawenus: w ogóle mam wrażenie, że przepis przeprowadzania roweru przez każde możliwe przejście dla pieszych powstał tylko z uwagi na debili, którzy nie potrafią zatrzymać się przed i rozejrzeć w obie strony czy nic nie jedzie i zamiast tego przejeżdżają na pełnej prędkości i potem przez takich troglodytów cierpią normalni rowerzyści bo w wielu miejscach schodzenie z roweru na przejściu i przeprowadzania go jest bezsensowne, nie mówię tu o kilkupasmowych ulicach
żeby tylko mandat za to wynosił 1500 zł - tyle co kierowcy płacą za wyprzedzanie na pasach albo nie ustępiąnie pieszemu.. niech będzie sprawiedliwie
@pierwszynawenus przepisy są sensowne


@radziuxd: Nie, nie są sensowne. W czym rowerzysta jadący z prędkością pieszego po pasach jest groźniejszy niż pieszy? Dlaczego po namalowaniu dwóch pasków wzdłuż przejścia tenże rowerzysta może nagle bezpiecznie zapieprzać 30 km/h? Dlaczego jednocześnie PoRD zabrania pieszemu przebiegać przez pasy? Gdzie mamy jakąkolwiek logikę w tym, gdzie rowerzysta ma pierwszeństwo na przejeździe a gdzie nie? No właśnie, NIGDZIE.

Przepisy mamy totalnie #!$%@?, do tego wszędzie nawalone
@kubson93: 80 w terenie zabudowanym, no zagrożenie w #!$%@?, szczególnie że taka puławska praktycznie cała leci w terenie zabudowanym a miejscami ma podwyższenia ograniczenia do 70 xD
Obowiązek korzystania z pasów bezpieczeństwa odnosi się do kierujących pojazdami samochodowymi oraz pasażerów zajmujących miejsca wyposażone w pasy


@FOTEL: jak były pasy to je zapinałem. No ale dość dawno nie jeździłem autokarem, a w autobusach pasów nie ma
Nie, nie są sensowne. W czym rowerzysta jadący z prędkością pieszego po pasach jest groźniejszy niż pieszy? Dlaczego po namalowaniu dwóch pasków wzdłuż przejścia tenże rowerzysta może nagle bezpiecznie zapieprzać 30 km/h?


@enron: dlatego, że jeśli projektowany jest przejazd rowerowy to sprawdzane są tzw. trójkąty widoczności. W ten sposób określa się dozwolona prędkość dla samochodów, by mogli zauważyć zbliżający się rower.

Jak jest zwykle przejście o się tego nie sprawdza. Dlatego
Jestem autorem takiej naklejki. I tak też sądzę. Nie podoba mi się co 30 sekund zeskakiwanie z jednośladu. Jak ktoś chce to mogę sprzedać takie naklejeczki, mam ich kilkanaście :) Nie jestem typem który z impetem wjeżdża na pasy, zwalniem uprzednio, rozglądam się. Upewniam się czy nadjeżdżający kierowca w ogóle mnie zobaczył (wiem, że czasami rowerzyści wyrastają spod ziemi więc zawsze ograniczam prędkość na przejazdach).
Pobierz Bunch - Jestem autorem takiej naklejki. I tak też sądzę. Nie podoba mi się co 30 seku...
źródło: 364139479_1277093699604589_2820267633977137112_n
7 pasów się zmieściło, droga dla rowerów nie. Ciekawe, dlaczego te osoby wolą nielegalnie jechać chodnikiem i po przejściu niż jezdnią.


@kuraku: naprawdę trzeba ci tłumaczyć jak działa ruch w mieście? Rowerzysta nie jest i nigdy nie będzie najważniejszy. Samochodem lub autobusem można jeździć 365 dni w roku. Jak tylko spadnie temperatura poniżej 10 stopni to rowerzystów zostaje 1 na 500 aut.
Nie, nie są sensowne. W czym rowerzysta jadący z prędkością pieszego po pasach jest groźniejszy niż pieszy? Dlaczego po namalowaniu dwóch pasków wzdłuż przejścia tenże rowerzysta może nagle bezpiecznie zapieprzać 30 km/h?

@enron: dlatego, że jeśli projektowany jest przejazd rowerowy to sprawdzane są tzw. trójkąty widoczności. W ten sposób określa się dozwolona prędkość dla samochodów, by mogli zauważyć zbliżający się rower.


Bitch please. Chyba w rzyci sobie te trójkąty sprawdzają. Przejazdy
@radziuxd

przepisy są sensowne, a przejście jak nazwa wskazuje pokonuje się pieszo. I to nie jest żadna nowość jak np. zakaz używania telefonu na przejściu. Jeśli jako kierowca przekroczę prędkość to zamykam mordę i płacę mandat, a nie żale się, że ograniczenia są ustawione po złości pod zysk do budżetu.


Nie ma zakazu używania telefonu na przejsciu. Po co mity powielasz?
Ale czysto teoretycznie, jako kierowca samochodu, osobiście oceniam to tak, że nie spodziewam się na PRZEJŚCIU DLA PIESZYCH poruszającego się z prędkością tych co najmniej 10km/h, albo czasem i szybciej rowerzysty, a tylko i wyłącznie pieszego idącego te max 4km/h. Co innego, gdy przejście jest ze ścieżką rowerową. Wtedy jestem świadom tego, że może nadjechać rowerzysta ze znacznie większą prędkością niż standardowy pieszy, więc moja uwaga jest wzmożona o tego potencjalnego rowerzystę.
no jak jadą parami poza zabudowanym 20 km/h to raczej tamują ruch, nie sądzisz?


@macan: jeśli za nimi jesteś tylko ty to nie. Jeśli jest ciąg samochodów to już można by się zgodzić, ale też nie do końca bo i tak jeśli jest linia ciągła to wyprzedzić ich nie możesz bez względu na to czy jadą obok siebie, czy za sobą. Więc co ci za różnica jak wówczas jadą?