Wpis z mikrobloga

Policja z Piaseczna prowadzi akcję „bezpieczny rowerzysta”. W tym celu filmuje dronem rowerzystów, którzy z niewielką prędkością przejeżdzają na zielonym świetle przez przejście dla pieszych. W krzakach czekają już na nich schowani policjanci, którzy wystawiają mandaty. Dzielna policja chwali się w mediach społecznościowych tą jakże potrzebną akcją. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#rower #polskiedrogi #polskapolicja #kierowcy #drony #piaseczno #warszawa
pierwszynawenus - Policja z Piaseczna prowadzi akcję „bezpieczny rowerzysta”. W tym c...

źródło: IMG_6196

Pobierz
  • 96
  • Odpowiedz
no i dobrze, rowerzysta też ma obowiazki.


@Ulic_Qel_Droma: Prawda, że lepiej 50 mandatów od rowerzystów niż wsadzić do pierdla jednego kierowcę BMW, który spalił rodzinę żywcem!
  • Odpowiedz
7 pasów się zmieściło, droga dla rowerów nie


@kuraku: budżet na ścieżki rowerowe został wykorzystany już na 400 metrowy odcinek na granicy miasta i Wólski #!$%@?, gdzie natężenia samochodów, to 3 auta na minutę.
  • Odpowiedz
Oby więcej takich akcji


@Lardor: Dron za 100 000, szkolenie operatora za 50 000. Od razu człowiek czuje się bezpieczniej!
  • Odpowiedz
  • 1
@7160 i bardzo dobrze w końcu używają drona do tego po co został stworzony w pracownik do tego do czego został przedszkolny. Brać się za rowerzystów bo to największy rąk polskich dróg. Banda ignorantów nieznająca przepisów stwarzające zagrożenie w ruchu lądowym przez własną niewiedzę
  • Odpowiedz
@pierwszynawenus: no i po co oni to robią, przecież wiadomo że roszczeniowe pedalarstwo PRZEPISY RUCHU DROGOWEGO dotyczą tylko w kwestii ich świętości i wyższości nad pieszymi i autami, bo oni sami stosować do żadnych się nie muszą.

  • Odpowiedz
@pierwszynawenus

Pamiętam jak kiedyś była afera, ze stali niedaleko stacji do wypożyczania rowerów miejskich i karali mandatami wszystkich tych, którzy wypożyczyli rower i przejechali fragment po chodniku zamiast prowadzić rower.
Tak samo idiotyczny jest ten przepis o przeprowadzaniu roweru na przejściu, powinno być tak, że możesz przejechać o ile zachowasz szczególną ostrożność i zrównasz się z prędkością pieszego. Wjeżdżania na pełnej #!$%@? nie popieram.
  • Odpowiedz
mnie tylko ciekawi ile osób pultających się o akcję bolizji na rowerzystów jednocześnie klaska uszami jak robi to samo w stosunku do kierowców - albo na akcje w rodzaju "łapanki" na zamkniętym przejeździe kolejowym co patrzyli kto korzysta z telefonu ( ͡° ͜ʖ ͡°)- i nie oszukujmy się, te akcje to nie są ku poprawie bezpieczeństwa tylko budżetu gminy/państwa XD a i nie
SonyKrokiet - mnie tylko ciekawi ile osób pultających się o akcję bolizji na rowerzys...

źródło: Columbo zamyślony

Pobierz
  • Odpowiedz
@pierwszynawenus: Ja się stosuje w 90% przypadkow. Nie zsiadam tylko na jakichś spokojnych przejściach, gdzie jest dobra widoczność czy coś jedzie. No i schodzenie z roweru nie powoduje jakichś dużych utrudnień w mojej opinii. Troche to uciążliwe, ale idzie się przyzwyczaić. A schodzę głównie dlatego, że jako pieszy mozesz jeszcze na tych pasach sie cofnąć czy ominąć #!$%@? kierowcę. Na rowerze jak znajdziesz się na trasie samochodu to game over.
  • Odpowiedz
mnie tylko ciekawi ile osób pultających się o akcję bolizji na rowerzystów jednocześnie klaska uszami jak robi to samo w stosunku do kierowców

@SonyKrokiet: Szok i niedowierzanie, że możemy oczekiwać innego traktowania kierowców 2 ton stali, którzy łamiąc przepisy stwarzają zagrożenie dla wszystkich wokół, a inaczej rowerzystów, którzy łamiąc przepisy są zagrożeniem głównie dla samych siebie.
  • Odpowiedz
przepisy są sensowne, a przejście jak nazwa wskazuje pokonuje się pieszo


@radziuxd: przepis o obowiązku przeprowadzania roweru jest po to, żeby mieć podstawę prawną do karania ludzi, którzy szybko i nagle wjeżdżają na pasy.
Karanie rowerzystów, którzy się orientują i jadą z prędkością pieszego jest niezgodne z duchem prawa i służy tylko podbijaniu statystyk, w przeciwieństwie do ograniczeń prędkości.
Tłumaczenie co nazwa wskazuje to sofizmat etymologiczny.
  • Odpowiedz
  • 0
@pierwszynawenus ja bym wysłał panów pałecjantów na bulwary nad Wisłą w Warszawie*. Okolice CNK etc. Tam by się przydali, wlepiając pouczenia oczywiście. Ale to jest fla nich za trudne. Lepiej obstawić miesięcznice.
Tydzień temu tam jechałem i do teraz mnie skręca (°°
*tylko w sezonie, bo teraz idiotów na rowerkach coraz mniej.
  • Odpowiedz
Chodzi o to, aby zapewnić bezpieczeństwo


@pierwszynawenus: no właśnie, zatrzymujesz się, strzałka w prawo, pieszych brak, ruszasz, a tu taki #!$%@? na rowerze albo #!$%@? wyskakuje kompletnie z dupy na pełnej piździe i ma pretensje że w niego wjechałeś, bo przecież miał zielone...
  • Odpowiedz
Jak Ci takie przepisy nie pasują to zbieraj podpisy pod projektem zmiany ustawy. Przepisów trzeba przestrzegać i trzeba tego wymagać od wszystkich. Od samej góry (rząd, prezydent) do samego dołu
  • Odpowiedz