Wpis z mikrobloga

Czy ktoś z #kredyt2procent z PKO BP rezygnował z ich obowiązkowego do uruchomienia kredytu ubezpieczenia na życie?
Zastanawiam się kiedy najszybciej mogę z tego zrezygnować i czy na pewno nie ma żadnych konsekwencji.
Przeczytałem umowę i nie znalazłem żadnych zapisów o konsekwencjach.
Z drugiej strony, nie znalazłem też nigdzie wprost informacji, że zwrócą mi pieniądze jak zrezygnuję przed rokiem.
Optymalnie by było zrezygnować na tym samym spotkaniu na którym zlecam wypłatę kredytu. Nie zdążyliby mi nawet pobrać kasy z konta, bo pierwsza rata za miesiąc ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • 14
  • Odpowiedz
@Desmas: Z ubezpieczenia można zrezygnować po uruchomieniu kredytu. W przypadku kredytów w programie BK2 w aktualnych wersjach umowy PKO BP nie wiąże się to z żadnymi sankcjami.
  • Odpowiedz
@Desmas: Jeżeli chodzi Ci o ubezpieczenie które obniża marżę, to możesz zrezygnować po roku. Z tego co kojarzę, to za pierwszy rok płacisz z góry. Ale po rezygnacji marża nie rośnie, także i tak się opłaca.
  • Odpowiedz
  • 0
@Yaci: to ubezpieczenie jest tylko wymagane do zawarcia umowy kredytowej. Nigdzie nie ma informacji, żeby wpływało na marżę
  • Odpowiedz