Wpis z mikrobloga

Mirki, pijcie ze mną kompot.

Dostałem nową pracę. Udało mi się wynegocjować 11k na rękę (licząc wszystkie premie i ppk) w Warszawie.

Jak dotąd pracowałem w #telekomunikacja w państwówce za 5300 na rękę, co w moim wieku (36 lat...) w Warszawie jest niską wypłatą za 10 lat doświadczenia zawodowego.

Pracy szukałem 5 miesięcy (głównie przez pracuj.pl oraz strony internetowe firm z branży), wysłałem łącznie 31 CV, z czego nie dostałem żadnej odpowiedzi na 24 z nich. Dostałem informację zwrotną (negatywną) w przypadku kolejnych 4. Miałem 3 rozmowy, z czego na dwóch odrzucono mnie przez "zbyt wysokie" oczekiwania finansowe - i jedną zakończoną sukcesem.

Wiem, że moja pensja to śmiech na sali w porównaniu z #programista15k, ale naprawdę się cieszę, że się udało, w końcu to ponad 100% podwyżki netto + praca zdalnie 2 razy w tyg (obecnie mam w 100% stacjonarną). Do tego pracuj.pl podaje, że na tę ofertę aplikowało ">100 osób", co mnie dodatkowo buduje. W nowej pracy są jeszcze wyższe stanowiska do osiągnięcia, więc może przed czterdziestką będzie te mityczne 15k poza IT? :)

Świętuję!

#praca #pracait #chwalesie
  • 108
  • Odpowiedz
  • 0
@peoplearestrange: Nie umiem programować :( próbowałem, ale jakoś mnie to nudziło. Może dlatego, że kursy na udemy są na ogół drętwe... Teraz już za stary na to jestem.

Będę projektował systemy security, bms i sieć w budynkach firmy + integracja wszystkiego do platformy integracyjnej.

Fajna działka, hermetyczna bardzo. Znam chyba wszystkich z tej branży na rynku polskim...
  • Odpowiedz
Fajna działka, hermetyczna bardzo. Znam chyba wszystkich z tej branży...


@Yuri_Yslin: to plus i minus w sumie

Typowa firma płaci 2% na ppk. Ta do której idę ma mocno rozbudowane wpłaty.

I z tych 2% mozna 70% kwoty wyplacac/odzyskac sobie? To nawet papierka sie nie oplaca skladac xd
  • Odpowiedz
  • 2
I z tych 2% mozna 70% kwoty wyplacac/odzyskac sobie? To nawet papierka sie nie oplaca skladac xd


@peoplearestrange: mogę podać na przykładzie, po roku w mojej firmie jest ok. 2500zł do wybrania, z czego ok. 1000zł to kasa od pracodawcy,której bez PPK bym nie dostał, a reszta to oczywiście to, co zabrano z mojej pensji.

Nie jest to oszałamiająca kwota przy niskiej podstawie + małym udziale ppk, ale zawsze coś.
  • Odpowiedz
  • 5
@jbc_putina: Kilka firm zdecydowało się odpisać, mi by wystarczyło info, że zaprosili do kolejnego etapu rekrutacji inne osoby.

Tak zrobiło: Orange, CPK, Play, PKO BP - do nich m.in. aplikowałem.

Ale już np. PGE czy Polkomtel - ani słowa.
  • Odpowiedz
Wiem, że moja pensja to śmiech na sali w porównaniu z #programista15k


@Yuri_Yslin: Nope, na każdego dynamicznego ultra ninja seniora zarabiającego 40k który zaczyna być na wypoku mniej aktywny wraz z rozpoczęciem roku szkolnego ( ͡° ͜ʖ ͡°) przypada paru mniej doświadczonych albo zasiedzianych 15 lat w jednej pracy. 11k netto do dobra pensja, gratulacje
Werdna - >Wiem, że moja pensja to śmiech na sali w porównaniu z #programista15k

@Yur...

źródło: wynagrodzenia peel

Pobierz
  • Odpowiedz
  • 0
@Werdna: czy mediana uwzględnia premie roczne i okolicznościowe? Bo w tej mojej nowej firmie są bardzo duże, stąd wychodzi 11k. Moje bazowe wynagrodzenie to 9000 zł na rekę.
  • Odpowiedz
@Yuri_Yslin:
Nie masz co mieć kompleksów wobec it - większość programistów pracuje na b2b. A na b2b 15k netto to 11k na czysto. Niektórzy podają nawet pensje z vatem - wtedy 15 k to na czysto 9k. Znam wielu programistów którzy zarabiają na czysto mniej od Ciebie :)
  • Odpowiedz
  • 5
@bbtarka: Niby tak, ale na nofluffjobs są podawane widełki, które dla mnie są jakimś kosmosem... nawet ponad 50k b2b widziałem raz. Niesamowite, że można zarabiać więcej, niż prezes dużego przedsiębiorstwa albo polityk, klepiąc kod.
  • Odpowiedz