Wpis z mikrobloga

Jeżeli czytam sobie recenzję (link dam niżej) i widzę, że grając w Phantom Liberty nie można być przeciwko rządowi i trzeba walczyć z przywódcą Dogtown, no to mi ręce opadają i nie kupię tego dodatku do Cyberpunka.
To mega słabo. Ot, wyhajpowany w kosmos fabularny shooter który prowadzi gracza po sznurku i nie pozwoli grać jako ''anarchista'' czy ''wróg rządu''.
Podobny problem ma Wiedźmin, gdzie przecież jesteśmy czy chcemy czy nie dobrym Geraltem, on ''nigdy by czegoś tkaiego nei zrobił!'' - ale w Cyberpunku przecież tworzymy własną postać...

Dlatego lubię Fallout 1, 2 czy New Vegas - mogę sobie zabić każdego w każdej chwili, a gry te są tak zbudowane, że tę faktyczną wolność naprawdę czujemy.

#cyberpunk2077 #crpg #fallout #cdprojektred #gamedev
  • 11
  • Odpowiedz
@Sagez: w dzisiejszych grach masz m.in. przymusowe flagi lgbt w Spidermanie, a moderzy banowani za niezgodność ideologiczno-propagandową, którzy je modyfikują i ty chcesz wolności? Może jeszcze być przeciwko rządowi? Hehe, marzyciel.
  • Odpowiedz
  • 1
@SpasticInk: to nie jest kwestia propagandy ani ideologii, tylko podejścia twórców. Tim Cain twórca Fallouta jest gejem, Josh Sawyer od New Vegas ma lewicowe poglądy i co? Gówno, zrobili bardzo dobre gry, gdzie de facto robisz co chcesz.
''Marzyciel'' xD
  • Odpowiedz
  • 0
@SpasticInk: e tam, nie musisz być na wojnie kulturowej i ciągle walczyć z lewactwem, no ale twój wybór. Anyway, w Baldurs Gate 3 można zabijać dzieci. Jak ktoś chce to sobie znajdzie gry zapewniające większą swobodę i nie będzie wszędzie widział tęczowych spisków.
  • Odpowiedz
@Sagez: z jednej strony piszesz:

grając w Phantom Liberty nie można być przeciwko rządowi i trzeba walczyć z przywódcą Dogtown, no to mi ręce opadają i nie kupię tego dodatku do Cyberpunka

z drugiej cenzura i kasowanie modów w grach do podmiany flag określasz "tęczowymi spiskami"
Albo masz rozdwojenie jaźni albo jesteś za, a nawet przeciw ( ͡° ͜ʖ ͡°)
W BG3 pograłem chwile i ma się
  • Odpowiedz
  • 0
@SpasticInk: Nie no śmieję się i dlatego piszę o tęczowych spiskach, bo uważam, że forsowanie czegokolwiek jest sprawą drugorzędną, że w każdych czasach są dobrzy i źli twórcy gier. No i tyle. Był tu taki jeden zbanowany gość od erpegów, co przekonywał, że teraz to nie ma wolności w grach bo nie można npców wyzywać od czarnuchów itp itd.

No to jak ci BG3 nie podpasował to spoko. Sam ''wspieram tęczowych''
  • Odpowiedz
@Sagez: Czemu wypowiadasz się na temat gry, w którą ewidentnie nie grałeś, szerząc błędne informacje? xD
To dzieci gityhanki a nie goblińskie i one też są nieśmiertelne. Każde dziecko w tej grze po zaatakowaniu zaczyna uciekać ze zwielokrotnioną prędkością a ich HP nie spada poniżej 1. Nawet gówniak o imieniu Yenna, co chce się wbić do obozu w akcie 3 ze swoim kotem i jak się na to gracz nie zgadza
  • Odpowiedz