Wpis z mikrobloga

Napiszcie mi proszę czy u was też taka posucha z ofertami pracy na Linkedin? Mój profil zawodowy to Java Dev z ponad 10 letnią historią zawodową. Kiedyś dostawałem kilka propozycji rekrutacji na tydzień, na wszystkie starałem się odpisać, co jak wiadomo pozycjonuje profil wyżej w wynikach wyszukiwania u rekruterów.
Natomiast przez ostatnie 3 tygodnie nie przyszło absolutnie nic. Brak ofert, brak spamu chcącego mi coś sprzedać - po prostu cisza. Czy też tak macie co znaczyłoby, że zaczął się się kryzys czy po prostu z moim profilem jest coś nie tak?

#linkedin, #java, #programowanie, #programista15k, #pracait
  • 41
@Demeanor2113:

Java, 5lat tu. Ogólnie jest spokojniej u mnie, ale 2/3 oferty wpadają na tydzień. Inną kwestią jest, że za niższe stawki niż kiedyś.


Oferty z niższymi stawkami to ja już od co najmniej pół roku dostawałem, ale teraz niedługo miesiąc pyknie kompletnie bez ofert.

@Megasuper:

ludzie mają w dupie ten portal


Jakoś do niedawna nie mieli, a przynajmniej nie na tyle żeby nie wysyłać kilku ofert na tydzień.
@matewek: jest spore spowolnienie, u mnie w firmie rok temu było kilkanaście ofert pracy a teraz są 3. Na LI podobnie, kiedyś wpadało kilka-kilkanaście ofert miesięcznie, teraz jedna ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@matewek @cppguy @ly000 ten kryzys taki straszny do końca nie jest. Owszem skończyło się eldorado i head hunterzy już za programistami nie biegają, ale to głównie dlatego, że firmy w ramach oszczędności coraz część każą pośrednikom iść sobie w #!$%@?.
W moim korpo wciąż przybywa ludzi ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@matewek: teraz się obudziłeś? Od roku o tym trąbimy, kozaki devy autyści javowi z którymi kiedyś pracowałem mieli stawki po 150-160zł/h, potracili roboty w kontraktorniach i potem przez 3 miesiące szukali pracy!!! Ostatecznie zgodzili się na oferty za 30-40zł/h mniej czyli pobrali to co było, jakieś śmiesznie 120-130zł/h byleby mieć za co żyć

Recesja, zwolnienia, przecież to dopiero początek. Wszyscy mówią, że dopiero w 2024 ma nadejść kryzys, na razie to
@matewek: sierpien byl slaby, poczatek wrzesnia mocno ruszyl 2 tyg temu z 15 ofert w tydz. w Zeszlym tyg tez z 10. Ten tydz 2. No i czasem tak jest ze w ciagu 2 dni napisze np. 7 osob oferta do tej samej firmy..
Pojawiaja sie pojedyncze oferty z wyzszymi stawkami, ale wiekszosc ofert wymaga hybrydy (2/5 w tyg albo chociaz 1x / 1mc lub 1x /2mc). .Net exp 5y
To nie kwestia lat doświadczenia, ale tego co robiłeś i gdzie. Nadal dostaje wiadomości, praktycznie codziennie.


@RapIArbuzy:

Wiem. Dlatego napisałem "historią zawodową," a nie doświadczenia ;)
a jak w obecnych firmach macie te 3-4 lata stażu (jak więcej stażu w 1 firemce to beka z was) to macie troche lepiej, bo zawsze zwalnia się na początku tych z najmniejszym stażem


@nad__czlowiek: różne są strategie zwalniania. Czasem lecą najdrożsi, zazwyczaj to w ogóle projektami: projekt pada, ludzie idą na ławkę. Ławka to taka żółta kartka, że masz 3-6 miesięcy żeby coś sobie ogarnąć i potem bardzo prawdopodobny wylot.