Wpis z mikrobloga

@Farezowsky: Domestic na Kanojo - drama seksuala
Barakamon - komedyjka
Karakai Jouzu no Takagi-san - komedyjka romantyczna
Yuri! on ice - to chyba każdy zna ^^
Nagi no Asukara - trójkąty, niepowodzenia miłosne i inne trochę fanasy
Hanasaku Iroha - laska pracuje w pensjonacie babci bo mama se z chłopakiem wyjechała, ale nic tam specjalnego nie ma, mimo to fajnie się oglądało
High Score Girl - lata 80-90 koleś lubi grać
  • Odpowiedz
@Farezowsky: i jeszcze takie bradziej thilerowate
Boku+Dake+ga+Inai+Machi - morderca dzieciaków i koleś cofa się w czasie do wieku dziecięcego i próbuje uratować dzieciaki
Shiki - wampiry, ludzie umierają, neispełnione miłości
Devils Line - wampir #!$%@? się

To tyle, mam tego więcej ale to bym musiał neizłą listę tu zrobić a nie wiem co lubisz XD
  • Odpowiedz
@Farezowsky: Ogólnie to Usagi Drop.

Jak tematyczne to:
K-on(muzyka)
Yuru Camp (biwak)
Flying Witch (czary mary)
Wagnaria (pracka w restauracji)

Jak komediowe to Azumanga Daioh albo Nichijou.
Jak slice of life ma być inny niż wszystkie to Girls' Last Tour.
  • Odpowiedz
@kinasato: lol niby czemu? większośc o miłości, szkole czasem lekkie fantasy. Nie ma nic bardziej z okruchów życia niż szkoła i niespełniona miłość. Pozatym dałes podobne tytuły szkoła i lekkie fantasy więc trochę nie rozumiem ()
Do tego Yuri on ice i Barakamon to są mega realistyczne okruchy życia.
  • Odpowiedz
@siemankooo:

lol niby czemu? większośc o miłości, szkole czasem lekkie fantasy. Nie ma nic bardziej z okruchów życia niż szkoła i niespełniona miłość.

Pozatym dałes podobne tytuły szkoła i lekkie fantasy więc trochę nie rozumiem ()


Już tłumacze - slice of life to nie tematyka, tylko forma w jaki sposób zaprezentowana jest narracja, odnosząca się nie tylko do anime. Taki Świat Według Kiepskich to
  • Odpowiedz
@Farezowsky:
Yuru Camp
Aria the Animation (i kolejne sezony pewnie też, ale dopiero oglądam)

Teraz wychodzi Dekiru Neko wa Kyou mo Yuuutsu i jest bardzo spoko

Edit: zapomniałem o Mushishi
  • Odpowiedz
@kinasato: No ok te tutuły nie są slice of life, ale mówienie że tylko jedno co podałem to okrychy zycia jest nieprawdą.

Barakamon, yuri, Nagi no Asukara, High Score Gir,Fruits Basket l są to typowe slice of life każda storna anime je tak kategoryzuje specjalnie sprawdziłem. Więc torchę smutne że się przyczepiłeś.
  • Odpowiedz
@siemankooo: Nie wiem na jakich stronkach to sprawdzałeś, ale proponuje tam więcej nie zaglądać i przerzucić się na jakiegoś MALa albo anilista, czy inną bardziej wiarygodną stronę.

Zajrzałeś w ogóle w link z wiki który wrzuciłem? Czarno na białym te tytuły nie mieszczą się w definicji. Slice of life opiera się na typowym codziennym życiu bohaterów, a nie opisuje jakieś przełomowe momenty w ich życiu, gdzie walczą o mistrzostwo świata czy
  • Odpowiedz
@kinasato: Tak i dużo z tego co wypisałem pasuje. Ja inaczej rozumiem slice of life i będe się trzymał raczej swoich stronek które zgadzają sie ze mną xD
a shiki wrzuciłem do tych bardziej thilerowatych tak jak boku dake.

Nie rozumiem jak można K-ona zaliczyć do slice of life i jednoczesnie takagi czy Nagi no Asukara nie, gdzie typowo życie szkolne mamy z różnymi ich problemami i gagami. To jest dokłądnie
  • Odpowiedz
@siemankooo:

ja inaczej rozumiem slice of life


No ale tutaj nie za bardzo jest miejsce na jakieś indywidualne interpretacje, mamy definicję i coś do niej pasuje lub nie, możesz oczywiście uprzeć się, że jest inaczej, tylko po co?

Plus nie wiem czy zauważyłeś, ale parę osób się wypowiedziało i nic z Twojej listy (poza Barakamonem, który jest SoL) nie pokrywa się z wypowiedziami innych. Do których się nie "przyczepiam" bo jak
  • Odpowiedz
@kinasato: Ziomuś wszędzie polecają podobne anime jako slice of life, fruit często jest w top 10, tylko według ciebie to nie są slice of life
nagi, fruit, takagi, Barakamon są to 100% slice of life i żadne twoje gadania tego nie zmieni. Wieloktrotnie to polecałem na anime discorach polskich i angielskich tylko jak zwykle wykop ma problemy... ten portal serio skłąda się z desperatów i starców po 30tce...
A próby udowodnienia
  • Odpowiedz
@siemankooo:

Nie rozumiem czemu się rozpłakałeś, przecież nie obrażam twoich ulubionych anime tylko wskazuje że jedyny slice of life w shiki to ten, że ktoś kogoś tam pokroił i innych sliceów tam nie ma.

starców po 30tce


próbujesz mnie obrazić? xDDDDDDD

A próby udowodnienia swoich racji bo inni nie podali anime które ja podałem są słabe, jesteś jakimś desperatem?


Dostałeś jakiegoś triggera bo nie jesteś w echo chamber i nie przyswajasz
  • Odpowiedz