Wpis z mikrobloga

Odcinek Breaking Bad „Ozymandias” uznawany jest za najlepszy odcinek w historii telewizji i wciąż jako jedyny ma ocenę 10/10 na IMDB.

Słowo "Ozymandias" jest znane z wiersza Percy'ego Shelleya opublikowanego w 1818 roku, w którym wizerunek posągu Ozymandiasza opisuje nieunikniony upadek wszystkich przywódców i imperiów, niezależnie od tego, jak potężni byli w swoich czasach. W serialu widzimy Waltera White'a upadającego na piasek, jak to miało miejsce w przypadku słynnego posągu. W 2013 roku Breaking Bad wydało krótki film promocyjny, w którym Bryan Cranston przeczytał cały wiersz.

Dzisiaj mija 10 lat od premiery tego odcinka

#seriale #breakingbad #ciekawostki
Castellano - Odcinek Breaking Bad „Ozymandias” uznawany jest za najlepszy odcinek w h...

źródło: 379098139_677376504397597_8630398518276305753_n

Pobierz
  • 134
@T_S_: przeciez BB to pościgi i wybuchy xd
Imo BCS duzo lepszy. Sporo dialogow w BB było zle napisanych i serial przynudzał w tych momentach. BCS jest caly przegadany, a duzo lepiej mi sie go ogladalo i nie bylo nudnych momentow
a ja nie rozumiem fenomenu tego serialu. Obejrzałem 1 odcinek. No może się rozkręci w drugim, w drugim już w połowie chciałem wyłączyć. Obejrzałem do końca i nie wróciłem już do tego filmu. Nuda panie


@muchabzz: (+ @Castellano):

Pomijajac 16 Primetime Emmy Awards, dwa Zlote Globy i 2 Peabody Awards to
1) Serial jest dobrze napisany i utrzymujący w napięciu. Historia jest złożona i pełna zwrotów akcji, a postacie są
Co ciekawe reżyserem odcinka jest Ryan Johnson. Ten sam który odpowiada za tak znienawidzoną przez niektórych fanów 8 część Gwiezdnych Wojen czyli „Ostatniego Jedi”.


@i_found_a_whistle: Tylko dlatego, że w BB był wyłącznie reżyserem, a w "Ostatnim Jedi" odpowiadał również za scenariusz ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

Dobry reżyser może dobrze opowiadać historię, niekoniecznie
@Poldi7777: nawet nie napiszę, żebyś dał serialowi szansę, bo po co, on się broni. Daj szansę sobie, człowieku. Będzie się działo()
a najgorsze jest to, że naprawdę nie mogę przejść przez 1 sezon. Uwielbiam wszystkie klasyczne seriale, a BB no za cholerę mi nie podchodzi.


@haakenn: Czemu najgorsze? Nie musis ci sie podobac co podoba sie innym. Ja BB uwazam za genialny. Wyzej napisalem czemu jest uwazany za bardzo dobry.

Why?!

Moze tematyka ci sie nie podoba, moze ktos ci zaspilerowal i szkoda czasu, moze nie lubisz takiego specyficznego amerykanskiego kolorytu. Jak