Wpis z mikrobloga

Jak to jest ze starterami sieci komórkowych? Kupując taki starter nie muszę podpisywać umowy, wkładam do gniazda kartę i mam nowy numer? Jeśli kupiłbym starter np. w Niemczech i po tygodniu przestałbybyć mi potrzebny, to równiedobrze kartę sim mógłbym bez konsekwencji wyrzucić i nic się nie stanie? Trzeba się rejestrować? Minkmum formalności potrzeba? A jak w Polsce? Wszędzie umowa? #play #plus #orange #heyah #telefony #internet #internetmobilny #pytanie #informatyka
  • 10
@DarthKenobi nie kupisz startery od tak. Tzn kupisz, ale nie pouzywasz :). Trzeba rejestrować

W Polsce z tego co kojarzę to rejestrowali z dowodem, w Niemczech możesz przedzwonić na infolinię i podać imię nazwisko i adres zamieszkania bodajze
@DarthKenobi rejestrujesz się na dowód w miejscu kupna (można chyba też przez internet po kupnie przez profil zaufany) , ale nie zawierasz żadnej umowy. Nie masz żadnych zobowiązań i jak ci się znudzi ten numer, to po prostu przestajesz go używać. Po czasie po prostu go zdezaktywują, jak nie zasilisz konta w przedziale czasowym ustalonym przez operatora.
@DarthKenobi: Jak wyrzucisz karte i ktos sobie ja doladuje na ciebie mozesz miec problemy jesli beda szukac osoby ktora zarejestrowala na siebie karte, przetnij ja i wyrzuc za pol roku, za rok.
Ale co kraje egzotyczne? W wielu krajach EU jest obowiazek rejestracji, za granica niekoniecznie a moze wcale nie kupisz karty.
@DarthKenobi Tak, w przypadku ofert na kartę nie masz zobowiązania na jakiś określony czas - możesz z niej skorzystać nawet 1 dzień, a potem ją wyrzucić. To, czy jest obowiązek rejestracji karty SIM zależy od prawa w danym kraju. W Polsce w 2016 roku na mocy nieszczęsnej ustawy antyterrorystycznej aktualny rząd wprowadził taki obowiązek.

Są też karty "międzynarodowe", z których można korzystać w wielu krajach bez konieczności rejestracji się w każdym z