Wpis z mikrobloga

Cześć, w wielkim skrócie - nie wiem jak się zebrać, ponieważ cierpię na objawy negatywne schizofrenii i nie mam DO NICZEGO motywacji.

1) Reagila - straciłem refundację po pobycie w szpitalu, ten lek można stosować tylko w przypadku schizofrenii rezydualnej, w momencie gdy wystąpiły objawy wytwórcze, nie łapię się na wskazanie do stosowania leku, tak więc to odpada.
2) Amisulpryd - próbowałem niskiej dawki, ciągle byłem senny i zamulony.
3) Abilify - na ten moment lekarz mówi, że nie widzi możliwości przepisania mi tego leku

Jestem obecnie na Latudzie i olanzapinie. Olanzapinę mam brać dopóki Latuda nie zacznie działać, czyli jakieś dwa miesiące. Olanzapinę biorę w dawce 5 mg, natomiast Latudę w dawce 74 mg. Brak objawów wytwórczych, silne objawy negatywne.

Za kilka dni mam wizytę u lekarza, może mi coś doradzicie? Zamówiłem na dziko, na własną rękę NAC i sarkozynę. Bez wiedzy lekarza dodaję taką suplementację, bo po prostu muszę COŚ robić. Nie mogę pozwolić sobie na ciągłe spacery, leżenie w łóżku i słuchanie muzyki, bo w końcu zostanę bezdomnym.

Proszę was o rady odnośnie walki z brakiem motywacji przy schizofrenii.

#objawynegatywne #schizofrenia #psychiatria #pytanie #pytaniedoeksperta
_gabriel - Cześć, w wielkim skrócie - nie wiem jak się zebrać, ponieważ cierpię na ob...

źródło: GettyImages-200283415-002-56e1b8263df78c5ba056a0f1

Pobierz
  • 9
@Picard

Może pobyt na oddziale dziennym psychiatrycznym postawi Cię na nogi?

Byłem dwa tygodnie i nigdy więcej nie chcę tam wracać. Mój stan tylko się pogorszył.

@lukija:

latude masz refunfowaną a reagile nie?

Wskazaniem do refundacji na Reagilę jest długi okresu braku objawów wytwórczych i silne objawy negatywne. Jako, że pojawiły się u mnie objawy wytwórcze, to nie, nie mam refundacji. Przynajmniej na razie. Lekarz mówił, że w niedalekiej przyszłości będę
@_gabriel trochę lekarz Cię scamuje, jakby był w porządku to by dał refundację sam z siebie już nie bawiąc się w to, czy to zasadne czy nie, ja będąc w szpitalu miałam objawy wytwórcze i negatywne, dostałam reagile z refundacją
@lukija:

trochę lekarz Cię scamuje, jakby był w porządku to by dał refundację sam z siebie już nie bawiąc się w to, czy to zasadne czy nie, ja będąc w szpitalu miałam objawy wytwórcze i negatywne, dostałam reagile z refundacją

Nie jesteś pierwszą osobą, która krytykuje mojego lekarza. Jaki lekarz mógłby mieć powód? Gadała coś, że nie ma wskazania i jeśli da mi refundację, to może dostać karę. Byłem u lekarza
@_gabriel mogę Ci polecić mojego, on mnie wyprowadził z ciężkiej depresji w schizofrenii, wystarczy do niego raz pojechać i reszta wizyt może być online, na pewno coś zaradzi