Wpis z mikrobloga

Wybieram się do #londyn pierwszy raz i potrzebuję porady komunikacyjnej.
Rano około godz. 8 ląduje na Luton, a od godz. 15 zwiedzam Harry Potter Studio w Watford i mam dylemat, czy wybrać

Opcja 1: po wylądowaniu rano w Luton, jadę prosto do Watford, kręcę się po okolicy do godz. 15, a po zwiedzaniu Harry Potter Studio jadę do Londynu na zwiedzanie i do hotelu.

Opcja 2: ląduje w Luton, jadę od razu do Londynu, tam kilka godzin zwiedzam, potem jadę do Harrego i wracam do hotelu w Londynie.

Co byście wybrali? Pierwotnie planowałem drugą opcję, ale boję się, że zbankrutuję przez te przejazdy. Zaznaczę, że nie mam jeszcze hotelu, ale rozważałem coś w okolicach Old Street, pod ka†em zwiedzania. Z drugiej strony - jestem tam tylko dwa dni i wracam również z Luton, więc może znaleźć coś pomiędzy?

#london #uk
  • 10
  • Odpowiedz
@djlaska:
Watford to kupa. Tam nie ma nic ciekawego.
Jedz od razu do Londonistanu i tam zrób sobie główną wycieczkę, a do Watford jedz tylko na chwilę.
Na przejazdy w uk bolt i uber to wychodzi grosze z wyjątkiem pt i sob ok północy.

Po Londynie to tylko metro i rower miejski bo nawet jak weźmiesz ubera to i tak utkniesz na godzinę w korku czasami jadąc tylko ze 3 mile.
  • Odpowiedz
@djlaska: dziś właśnie wróciłem z WB Studios. Ciśnij do Londynu. Pozwiedzaj troche a potem do Watford. Tam pociąg(lnr) kosztuje koło 8 funtów z Euston Station. Jak dojedziesz do Watford Junction to masz busa za free pod samo studio(jak kupiłeś bilet wcześniej na zwiedzanie)
  • Odpowiedz
@djlaska: biorąc pod uwagę gdzie się wybierasz i ze pewnie chcesz obskoczyć główne atrakcje Londynu to opcja hotelu na Old Street nie jest dobrym pomysłem, chociaz jeżeli planujesz hasanie po barach i klubach to jak najbardziej
  • Odpowiedz
@djlaska: większość atrakcji masz w zachodnim i centralnym Londynie - Natural History Museum, Science Musem, Big Ben, London Eye itd - celuj wiec w tych okolicach abyś nie tracił czasu na dojazdy. Old Street to East London
  • Odpowiedz
@djlaska: dojazd z Euston (centrum) do Watford to 15-25min zwyklym pociagiem (unikaj wolnych pociagow tzw Overground - jada ta sama trase godzine); autobus Harrego Pottera zatrzymuje sie pod stacja wiec dojazd jest idealny

W watford nie ma wiele do zwiedzania (wiem, bo tam mieszkam :P); uderzaj od razu do Londynu

PS Studio HP pasjonatom zajmuje przynajmniej 4h zwiedzania (jak z dziecmi to 6h) wiec bedzie juz pozno jak bedziesz wracac
  • Odpowiedz
Middlesex Street


@djlaska: po centrum i tak jezdzi sie metrem (ewentualnie idziesz trase piesza jak tu ponizej zeby zobaczyc wszystkie najwazniejsze obiekty) wiec patrzylbym na cene (jesli bedziesz sie poruszal metrem tylko w strefach 1-2 to nie zaplacisz duzo)


@3nz0 masz do wyboru
a) droge pociagami przez Londyn (drogo)
b) bus 757 do stacji Black Boy i tam wsiadasz w bus miejski do Watford np 321 (ciut taniej ale wyjdzie z
  • Odpowiedz