Wpis z mikrobloga

Jaka oponka lepiej się spisze w gravelu, może ktoś jeździł i się wypowie. Głównie jazda w terenie, powiedzmy - teren 70:30 asfalt.
Pirelli to dokładnie Cinturatio Gravel Hard TLR. I które opony są żywotniejsze?
#gravel

Jaka opona do gravela?

  • Pirelli Cinturato 700x45C 41.7% (5)
  • Panaracer Gravelking SK 700x43C 58.3% (7)

Oddanych głosów: 12

  • 6
  • Odpowiedz
  • 0
@PrzekliniakCQ: Teren różnorodny, zazwyczaj ujeżdżam okolice Wrocławia, ale kto wie czy nie zapuszczę się gdzieś bardziej na południe w lekkie góry. Pirelli Cinturato Gravel Hard TLR
  • Odpowiedz
Pirelli Cinturato Gravel Hard TLR


@Fitzbroy: ujeżdżam te opony w rozmiarze 40 mm, twarde szutry, gładkie leśne drogi p.poż jak najbardziej, stworzone do tego, ale grubszy teren sobie odpuść, kompletnie się nie nadają, piach, luźny żwir i błoto tragedia, boczne minimalne kostki kompletnie nie trzymają, szybsze w takim terenie wejście w zakręt kończy się zawsze tak samo, szlifem. #!$%@? przez te opony zacząłem praktycznie do zera wyhamowywać w zakrętach czego nigdy
  • Odpowiedz
@Fitzbroy: Jak teren to gravelkingi jak dla mnie zdecydowane NIE. Kiepskie na piach, błoto, a i nawet na niezłych szutrach ślizgają się na zakrętach i można się na nich wywalić XD

Z takich terenowo gravelowych to najprzyjemniej mi się chyba jeździło na WTB Nano, ale WTB jest u mnie na czarnej liście z racji kiepskiej jakości, mleko cieknie po ściankach, opona w Nano mi się rozerwała, Riddlery od nich strasznie łapały
  • Odpowiedz
@Fitzbroy: przejechałem blisko 4kkm na dokładnie tych samych wpomnianych gravel kingach. Najważniejsza zaleta to te opony są pancerne. Ujeżdżane po konkretnych #!$%@?, głazy, gruzy, dziruy, korzenie itp. Nigdy nawet kropli mleka nie zobaczyłem, a zdarzyło się przywalić tak że aż zęby zabolały. Z minusów to przy przekroczeniu pewnej prędkości na asfalcie czujesz że walczsz nie ze sobą tylko z oporami tych opon - coś za coś
  • Odpowiedz