Wpis z mikrobloga

Dlaczego nowoczesne samochody nie mogą się między sobą komunikować i np jak zdarzy się awaria jednego lub ma wypadek, kolizję i zatrzyma się np na autostradzie lub drodze expresowej bez pasa awaryjnego lub nawet na drodze krajowej za zakrętem niewidocznym.

Taki samochód by wysyłał sygnał ostrzegawczy do innych w okolicy którzy akurat jadą za nim lub z przeciwka ale ta konkretną drogą.

System GPS by rozpoznawał na jakiej drodze jedziesz i odpowiednio by informował ciebie jeśli miałbyś najechać na taki samochód stojący na drodze.

Zamiast budować "Smart motorways" w UK które i tak nie działały bo dochodzi do wielu wypadków gdzie ktoś najechał na stojący samochód na najwolniejszym pasie. Bo awaryjnego pasa już nie ma.

#przemyslenia #samochody #motoryzacja #bezpieczenstwowprzemysle #bezpieczenstwo #smiertelnewypadki #wypadek #auto #logikarozowychpaskow #logikaniebieskichpaskow #logika #ubezpieczenia #oswiadczenie #ruchdrogowy #zalesie #chwalesie #przegryw #wygryw #chadowezycie #pracbaza #praca #bekaztransa #zycietruckera #uk #anglia
  • 13
  • Odpowiedz
Taki samochód by wysyłał sygnał ostrzegawczy do innych w okolicy którzy akurat jadą za nim lub z przeciwka ale ta konkretną drogą.


@adamsowaanon: to się nazywa światła awaryjne i funkcjonuje od wielu wielu lat, a jesli chodzi o zakręty to jest taki innowacyjny wynalazek jak trójkąt ostrzegawczy
  • Odpowiedz
  • 0
@Wychwalany: I mimo tego dalej na Autostradzie najeżdżają na siebie i giną ludzie,
Bo zmieniają pas w ostatnim momencie, więc ten z tyłu już nie ma szans na zatrzymanie jak jadą jeden na drugim

@ikimrdbeietocytynal bez przesady, jakoś nie hakuja systemów znaków na wyświetlaczu nad autostradami
  • Odpowiedz
I mimo tego dalej na Autostradzie najeżdżają na siebie i giną ludzie,


@adamsowaanon: to musisz im mózg wymienić a nie nadawać sygnał którego i tak nie przetworzą

Bo zmieniają pas w ostatnim momencie, więc ten z tyłu już nie ma szans na zatrzymanie jak jadą jeden na drugim


w jakiej odleglosci jest trojkat?
  • Odpowiedz
  • 1
@Wychwalany: w UK nie używają trójkątów na autostradzie, w zasadzie jeszcze nie widziałem tu trojkatow nigdzie na drogach,

Jeżdżę tirem i jak jadę autostradą śmierci bez pasa awaryjnego to jak trzymam odstęp 3-4 długości tira żeby jak ten mi nagle przede mną zmieni pas i ukaże się np osobówka stojąca na moim pasie to mi w ten odstęp ciągle inne tiry wjeżdżają,
W sobotę i niedzielę jeszcze idzie jechać żeby był
  • Odpowiedz
@adamsowaanon ale to już jest - mam w samochodzie. Poczytaj o „car to x”. Parę razy nawet dostałem ostrzeżenie z tego systemu na autostradzie - słuchasz sobie muzyki wracając do domu a tu głośny komunikat by uważać, bo zator na drodze :)
  • Odpowiedz
@adamsowaanon: to, o czym mówisz, nazywa się V2X (vehicle to everything) i cóż, od wielu lat ma to wystartować, ale póki co strasznie kuleje ;) I wtedy byś miał komunikację pomiędzy samochodami, samochody - światła drogowe itd.
  • Odpowiedz