Wpis z mikrobloga

Mieszkam w #niemcy od wielu lat, i ogólnie nie uważam, żebym miał prawo chodzić na polskie wybory, oraz zawsze bawili mnie Turcy którzy głosują na Erdogana i są wczuci w politykę ich kraju.

Po aferze wizowej uważam, że każdy z #emigracja powinien iść i zagłosować. Dlaczego? Ta partia jest zwyczajnie niebezpieczna dla Europy. Dają wizy randomowym pontoniarzom i puszczają ich dalej w Europę.

Taka jest moja prawda futbolu

#polityka #polska
  • 14
@erni13: A tam #!$%@? z tym głosowaniem. Jak kolega wyżej, możesz tu nie mieszkać, ale może kiedyś byś chciał wrócić to zagłosuj na tą partię do której chciałbyś wracać. Co innego przeciętny John Kowalsky którego 4 pokolenie mieszka w Chicago i idzie głosować, a w Europie nigdy nie był i nie będzie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 1
@Orowerbogatszy: @dsomgi00 Prawo mam, ale zdrowy rozum mówi, że głosować powinni ludzie którzy w tym kraju mieszkają i wiedza na bieżąco czego potrzebują i jak im jest dobrze. Ja ciśnienia na powrót nie mam więc nie jest to aż tak ważne

Co innego gdy partia szkodzi również krajom dookoła ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 0
@vlahbej: Nope, nie mam niemieckiego obywatelstwa chociaż mi przysługuje przez pochodzenie i lata w Niemczech xD

Ale planuje wyrobić (od 6 lat) ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@dsomgi00: John Kowalski raczej nie głosuje, głosuje Janusz Pyra który w '81 spierdzielił przez Austrię na azyl polityczny.

@erni13 Mam podobnie. Nie głosowałem od 15 lat bo uważam że mnie to zwyczajnie nie dotyczy ale w tym przypadku specjalnie ruszę dupę. Tym co ostatecznie mnie przekonało to napis "J***C PIS" nabazgrany przez jakiegoś upośledzonego ulepa w centrum małego miasteczka w którym mieszkam. Może jak przez PiS wywalą Polskę z UE to
@erni13:
Nie zgadzam się z tym, że po wyjeździe nie powinno się mieć prawa głosu w wyborach.
1. Po wyjeździe nie przestałem być Polakiem. Nasza narodowość nie jest kwestią płacenia podatków na danym terytorium tylko pochodzi od naszego pochodzenia.
2. Wielu Polaków na przestrzeni setek lat było zmuszonych z różnych przyczyn do wyjazdu z Polski. Wielu z nich nie może po prostu wrócić ze względu na sprawy rodzinne albo inne kwestie.
@erni13 ja jestem przeciwna strona barykady jak ty ale serio nie wiem na kogo zagłosuje bo jako lewicowca Spd mnie obrzydza zieloni to putinowcy, die linke podobnie. Ciężko jest