Wpis z mikrobloga

Mirki,
Wybieram się na mecz Ligi Mistrzów 20.09 do Monachium, planuje jechać autem bo brak sensownych połączeń lotniczych w tym dniu.

Trzy pytania:
1) gdzie zostawić auto (czy parking stadionowy jest jakiś, albo cokolwiek w okolicy)
2) nocleg - czy spać w Monachium czy może jednak zaraz po meczu wrócić trochę w stronę graniczy czeskiej i tam jakiś hotel taniej sobie ogarnąć?
3) których dzielnic unikać w Monachium

Planuje jechać tylko na mecz, a podróży po meczu nie dźwigne bo predzej zasnę za kołkiem

#monachium #niemcy #mecz #bayernmonachium #wyjazd #ligamistrzow
  • 16
  • Odpowiedz
Na szybko:

1) jest parking przy stadionie, ale nie wiem jak z miejscami w dniu meczu, czy trzeba wczesnie byc?
2) w tym czasie w Monachium jest Oktober Fest, hotele drogie jak prad w PL

3) żadnych
  • Odpowiedz
Stadion jest kawałek przed Monachium jadąc od nas. Miejsc parkingowych jest od groma, ale większość ludzi przyjeżdża metrem.
Jak byłem na finale LM jakoś w 2012, to udało się zaparkować na parkingu piętrowym w okolicy stadionu i potem z buta.
Spaliśmy w aucie na parkingu pod Monachium więc bez kosztów.
  • Odpowiedz
  • 1
@janusz-lece a to wiele tłumaczy ceny hotelu, bo miejscowość obok znalazłem hotel za 300zł/noc wiec jeżeli zrezygnuje ze spania w aucie to podjade godzinę po meczu do hotelu
  • Odpowiedz
@gawix: jak masz opcję podjedź U-Bahnem/Pociągiem, ja z parkingu wyjeżdżałem prawie 2 godziny na lidze mistrzów takie korki były ????, na ligowe staram się 5min przed końcem wyjść bo też tragedia jest.
Spać na tym parkingu to raczej nie można bo zamykają go parę godzin po meczu jak się nie mylę.
  • Odpowiedz
  • 0
@Iwansky dzięki za info. Szczerze patrzyłem i jest U-Bahn pod Allianz, stacja Fröttmaning i myślałem kierować się na ostatni przystanek o nazwie Garching-Forschungszentrum. Tam jest nawet Park&Ride, myślałem tam furę zostawić przed meczem, a po spotkaniu tam się przespać w samochodzie i pojechać po drzemce do Polski.

Tutaj pytanie, bo może za dużo się naczytałem internetow, bezpiecznie będzie na takim Park&Ride spać? Dużo czytam że w Monachium raczej bezpiecznie, ale wole dopytać
  • Odpowiedz
@gawix: wedlug mnie, jedz sobie z rana do Monachium, idz na OF, otwierają chyba o 10, pochodz, poogladaj piwka sprobuj, kolo 18 metro i stadion. Dzienny bilet na metro na odpowiednia strefę tylko kup. Pare parkingów za free w Monachium moge podeslac. Po meczu mozesz kimnąć sie w aucie pare godzin, ewentualnie hotel godzine/dwie od Monachium.
  • Odpowiedz
  • 1
@janusz-lece taki mam plan, dzień sobie ogarnę bo to najprostsze, chce mieć zaplanowane miejsce na postój auta i nocleg w aucie.
Wolałbym uniknąć parkingu na Allianz Arena bo długo się wychodzi ze stadionu podobno, dodatkowo tam nie mogę spać.

Jak możesz podlinkować parkingi/adresy gdzie warto się kimnąć i nie będzie wielkiego przypału.
Hotele tez miłe widziane jakby co, wole mieć alternatywę.
Chyba że mój plan z posta wyżej odnośnie P&R jest sensowny
  • Odpowiedz
  • 1
@janusz-lece rozumiem ze P&R przy Garching-Forschungszentrum odpada?

Będę jechał od północy, nie ukrywam ze najwygodniej mi tam zostać i nie pchać sie do miasta/centrum chyba że to jest świetnie skomunikowane ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@gawix: pewnie nie odpada, ja dalem miejsca, ktore znam, sa przy samym metrze, stacja Michaelibad (bezposrednio jedziesz na Theresienwiese - Oktober Fest), a na Odeonsplatz przesiadasz sie na metro jadace na stadion.
  • Odpowiedz
@gawix: Przy stacji Garching-hochbruck masz duzy P+R i strefe przemyslowa. W takich miejscach rzadko kiedy jest problem z parkowaniem. Zwlaszcza po godzinach pracy firm.
  • Odpowiedz
@gawix: Niemcow? Pewnie niewielu. Mecz Bayernu i Oktoberfest bedzie sie rownal grubym litrom piwa. Raczej mieszkajac w Monachium wybralbym metro ;p
  • Odpowiedz