Wpis z mikrobloga

@arinkao: jak tą wątróbkę robiłaś? Jestem na keto, więc bym sobie to bez ryżu zrobił na jutro, tylko wygląda jakos inaczej niż sam sobie robię.

Wszystko na patelnię i tyle, jakąś kolejność + skąd taki kolor wątróbki (mi wychodzi taki przełamany fioletowy, nie wiem jak określić)
@Mazurroo: @assurin Drobiową wątróbkę oczyszczam, kroję, solę. Miałam 0,5 kg. Pierw smażę cebulę na oleju (nie dużo oleju) potem leci na patelnię papryka, jak jest już prawie miękka dodaję wątróbkę, smażę ok 5 minut mieszając, dodaję czosnek 2 ząbki, paprykę wędzoną, pieprz, chili.
Żeby mieć mięso w sosie należy poprószyć całość łyżką maki, przemieszać i dolać bulion, wodę lub mleko (tu jest mleko) wlewam niewiele, mieszam, jak jest za geste dolewam,
@arinkao:

Żeby mieć mięso w sosie należy poprószyć całość łyżką maki, przemieszać i dolać bulion, wodę lub mleko (tu jest mleko) wlewam niewiele, mieszam, jak jest za geste dolewam, mieszam do uzyskania właściwej konsystencji.


Właśnie o to mi chodziło, w takim wypadku niestety muszę spróbować zrobić to z mąką migdałową (bo keto), zobaczymy jak wyjdzie