Wpis z mikrobloga

@lajsta77: konwerter hdmi do vga kupisz. Będzie strata minimalna na jakości, i maks rozdzielczość niższa, ale dla switcha to nie problem on i tak chyba w 4k nie podaje obrazu.
Możesz też kupic splitter hdmi / rozdzielacz i z 1 hdmi zrobić więcej, ale to z kolei kłopot z przełączaniem.
@lajsta77: kabel DVI-VGA kosztuje grosze, więc łatwiej jest połączyć komputer tą drogą niż kombinować ze switchem..
pozostaje jeszcze kwestia dźwięku, czy monitor ma głośniki, czy używasz jakichś zewnętrznych? jeśli zewnętrzne to dodatkowo będziesz musiał wpinać jacka do konsoli (stacja dokująca nie ma wyjścia audio), a to trochę upierdliwe...
  • 0
@Emill: wiem, syn uzywa bluetooth glosnika dla nintendo, monitor nie ma głośnika, na razie nie bedzie podlaczal nintendo dopoki kabla nie kupię i chyba rzczywiśćie HDMI wykorzytam dla Nintendo a kompa podepne DVI-VGA (za pare dni jak kupie kabel), wole zapytać co lepsze zanim zacznę kombinować z przjeściówkami. na razie tylko komp pdlaczony bedzie przez HDMI, Wytrzyma te parę dni :)
@Emill: Z tym DVI-VGA to trzeba uważać bo to nie jest takie hop siup. DVI ma trzy warianty, i żeby takie połączenie banglało to nie dość że kabelek musi być odpowiedni to wtyk żeński też.

W skrócie: jeżeli zarówno wtyk DVI na urządzeniu jak i na kablu nie ma takiego plusika i czterech pinów to to nie ma prawa działać bez konwertera. A kabelki z konwerterem nie kosztują grosze.
@lajsta77: nie lepiej przełącznik HDMI kupić? Ja kupiłem ostatnio taki za cztery dyszki i ma dwa tryby, może przełączać między dwoma źródłami na jeden monitor albo jedno źródło między dwoma monitorami.
@supra107: no nie wiem, ja mam podobną konfigurację monitora jak OP kupiony za 400zł jako nowy na początku pandemii i tak samo zastanawiałem się ja kto używać i najsensowniej mi było połączyć hdmi do służbowego lapka/konsoli od czasu do czasu (później odpuściłem), a na dvi+vga swojego starego lapka... nie zastanawiałem się za dużo, po prostu kupiłem pierwszy lepszy kabel i działa..