Wpis z mikrobloga

Joł,

Rozważam sprzedaż samochodu, który mam zarejestrowany w Niemczech. Z racji tego, że chce go sprzedać członkowi rodziny nie miałbym problemów z tym aby do Polski dostał się na moich blachach i moim ubezpieczeniu.

Niestety w sieci nie znalazłem zbyt wielu informacji jak należy postąpić w takiej sytuacji. Czy ktoś mógłby mi opisać krok po kroku jak to ogarnąć?

#niemcy
  • 6
  • Odpowiedz
  • 0
@eugeniusz_geniusz a ok czyli normalnie jedzie autem do Polski, wysyła mi tablice i dowod po czym ja wyrejestrowuje samochod i odsyłam mu brief z pieczątka, że auto jest wyrejestrowane?

Co w tym wypadku z datami na umowie, czy data ma być sprzed wyrejestrowania samochodu czy po jego wyrejestrowaniu?
  • Odpowiedz
  • 0
@prezydent88 hmm na internecie wszelkie informacje jakie znalazłem są takie że dowod niemiecki musi mieć potwierdzenie o wyrejestrowaniu we de także nie wydaje mi ie zeby działo się to automatycznie po zarejestrowaniu samochodu w polsce, niestety nie ma za wiele informacji na temat tego jak wygląda sprawa jeśli nie mam problemu sprzedać auta z blachami dlatego nie upieram się, że tak nie jest.
  • Odpowiedz