Wpis z mikrobloga

Ostatnio zrobiło się głośno o przesiębiorczyni Przetakiewicz, która prywatnym helikopterem przyleciała na forum ekonomiczne, aby dyskutować o ekologii. Śledzę tą celebrytkę od kilku lat, bo jej morda od zawsze znajduje się na pierwszych stronach gazet. Od kilku lat ze swoją inicjatywą promuje przedsiębiorczość wśród kobiet, wydała niedawno książkę którą przeczytałem. Żeby uwierzyć w rady które daje jak stać się przedsiębiorczym dobrze by było gdyby autorka miała pojęcie o prowadzaniu biznesu, zarabianiu pieniędzy od zera. Dlatego chciałem zweryfikować jak zaczynała Przetakiewicz i czy rady, które daje są cenne i pochodzą z jej osobistego doświadczenia czy też są powtarzanymi frazesami. Przeczytałem jej biografię i dowiedziałem się, że pochodzi z Warszawy, studiowała prawo na UW, na 3 roku roku ze szwagierką założyła siec klinik stomatologicznych.

W 1992 roku, gdy była na trzecim roku studiów, wraz ze swoją ówczesną bratową założyła jedną z pierwszych sieci klinik dentystycznych w Polsce o nazwie „Vita-Dent Centrum Stomatologiczne”.

Miała wtedy 1992 - 1967 = 25 lat
Co ciekawe w wieku 20 lat wyszła za mąż, po mężu nosi nazwisko do dziś. O jej mężu wiadomo bardzo mało, nie ma praktycznie żadnych informacji w internecie. Podobno był przedsiębiorcą, ale nie znalazłem informacji czym się zajmował, ile miał lat ani jak miał na imię.

Powiedzcie kto na 3 roku studiów ma tyle pieniędzy żeby otworzyć klinikę stomatologiczną? Ja przypuszczam, że posiadała hajs od bogatego męża za którego szybko wyszła za mąż jako 20-letnia dziewczyna. Dlaczego nie ma informacji o jej pierwszym mężu? Czyżby chciała ukryć niewygodną prawdę? Po 16 latach rozwiodła się z nim, a później związała się z Kulczykiem. Który szary polak ma znajomości z najbogatszymi ludźmi w polsce. Na temat tego związku również w internecie nie można znaleźć informacji gdzie go poznała.

Dlaczego Przetakiwacz promuje się jako wielce przedsiębiorcza kobieta, gdzie u niej ta przedsiębiorczość? Czy przedsiębiorczość polega na znalezieniu bogatego męża? Dlaczego ta baba kreuje się na przedsiębiorczynie i śmie uczyć polaków jak być bogatym skoro sama nie nazbierała pieniędzy na swój biznes a pomagała jej bogata rodzina?

Jej książka to chłam, wydała książkę żeby tylko móc zrobić sobie zdjęcie jak trzyma książkę w ręce, bo to co tam jest napisane nie ma żadnej wartości. Utarte powtarzane frazesy typu - chcesz być bogatym zacznij oszczędzać, zainwestuj, wydawaj mniej pieniędzy, zmień pracę na lepiej płatną. Autentycznie. Tyle warte są jej porady przedsięiorczyni która hajs miała od bogatych mężow. Dlaczego tacy ludzie są zapraszani na konferencje o tematyce gospodarczej i mają czelność wypowiadania się w tematach budowania biznesu, skoro większość co tego typu ludzie osiągnęli opiera się na posiadaniu bogatej rodziny, bogatego męża?

#ekologia #celebryci #polska #pieniadze #ciekawostki #ekonomia #bekazlewactwa #bekazpodludzi #p0lka #rozowepaski
piotr_p0lak - Ostatnio zrobiło się głośno o przesiębiorczyni Przetakiewicz, która pry...

źródło: obraz_2023-09-09_213029018

Pobierz
  • 6
@piotr_p0lak jak wiekszosc, tych "biznesmenow od zera"
Jedyny gosc jaki mi utkwil w pamieci i milo wspomiam z czasow przemiany w polsce to goscod optimusa, ktorego de faco uwalili...chociaz tez do konca nie jest napisane jaka mial przynaleznosc, sama akcja uwalenia goscia typowa akcja "ekipy" ktorej nie chcial posmarowac,

A tu prosze Pani przytakiewicz w wieku 25 lat otwiera sobie klinike, gdzie 92' sprowadzenie tego wszystkiego sprzetu to podejrzewam tak kosmiczny koszt,
@piotr_p0lak: generalnie jeśli popatrzysz na pierwsze 100 kobiet z listy Forbesa, to dużo powyżej połowy, jak nie ok 80 czy 90% (nie pamiętam dokładnych statystyk) jest tam w wyniku rozwodu. Rekordzistka to była żona Bezosa, która wyszła ponownie za mąż i jej mąż stał się przez to milionerem. Ale swoją drogą chciałbym zobaczyć ile mężczyzn jest tam w wyniku otrzymania majątku i firmy w spadku. Ile tak na prawdę pomnożyli majątku
@PokemonowyRambo: nie interesuje mnie fragment jej życia po poznaniu Kulczyka, bardziej interesujące jest to jak na 3 roku studiów udało jej się otworzyć sieć klinik stomatologicznych, w wywiadach zawsze podkreślała że zrobiła to wspólnie z bratową dentystką, podczas gdy od 5 lat była żonata z przedsiębiorcą o którym w internecie nie można znaleźć praktycznie żadnych informacji. Kreuje się na self-made woman a przypusczam że pomógł jej bogaty mężuś. Bo która dziewczyna
To właśnie z pierwszym mężem Przetakiewicz wybrała się na najważniejszą szkolną imprezę, poprzedzająca egzamin dojrzałości. Wtedy byli jeszcze narzeczeństwem. Goście byli zaskoczeni jej partnerem.

"Najbardziej zaskakujące dla wszystkich było to, że na studniówkę przyszłam z narzeczonym - moim przyszłym mężem, który był ode mnie 13 lat starszy" – powiedziała w rozmowie z Plotkiem. "Nikt nie spodziewał się, że to jest mój chłopak, bo wyglądał jak nauczyciel" – podkreśliła.

wszystko jasne. Recepta na
@piotr_p0lak: Ta kobieta dorobiła się czerpiąc kase od Kulczyka, który nie ma nic wspólnego z biznesem, a był jedynie oligarchą. Dzisiejsi "zdrowi" biznesmeni nie chcą mieć nic z takimi ludźmi do czynienia.