Wpis z mikrobloga

Temat starfielda trochę mi zwisa, bo gry Bethesdy jakoś nigdy nie potrafiły do mnie przemówić.

Ale bawi mnie trochę wszechobecny syndrom oblężonej twierdzy, gdzie niektórzy gracze związani z marką Xbox, uważają że wszelka krytyka Starfielda to od razu źli "niebiescy", "soniarze" którzy zazdroszczą im dostępu do tego dzieła. Tak jakby ktoś nie mógł dopuścić myśli że zwyczajnie ta gra się może nie spodobać.

Media growe które od jakiegoś czasu w dużej części też są ściekiem, tworzą artykuły które wręcz są samospełniającymi się przepowiedniami. Ewidentnie zachęcają graczy zarówno jednej jak i drugiej strony do review bombingu szczując na siebie ludzi. I to nie tylko przy okazji premiery nowej gry Bethesdy, ale ogółem codziennie bo to oznacza kliknięcia i aktywność pod postami.

#xbox #ps5 #ps4 #starfield
  • 10
@Vigorowicz: lepszą dużą gierkę xD człowieku ja bym chciał aby xbox miał jakieś fajne eksy abym mógł kupić tą konsolę aby w nie zagrać. Niestety nie ma ani jednej gry dla której warto by kupić tą konsolę. Ani jednej. A chciałbym bardzo bo kiedyś ją miałem i wymieniłem na PS5 czego nie żałuję.
@Kakaladze: sory ale dać grze 1? Oczywiście ze to jest review bombing. Dałeś jakieś grze 1 kiedykolwiek? Mam ocenione ponad 600 gier i w pełni pokrywa mi się on z rozkładem naturalnym. Mało tego, jestem soniarzem( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Ponury_przegryw Osobiście gier nie oceniam, ale analogicznie do 1, są ludzie którzy robią bombing i dają 10.

Ludzie zbyt się emocjonują w takich tematach które w sumie nie za bardzo mają na nich wpływ.

Jest jakaś nowa gra jak komuś się podoba to świetnie i życzę miłej gry, komuś się nie podoba też dobrze i ma prawo do krytyki ale widzę że ta krytyka nie ważne czy to faktyczny review bombing czy
Niestety nie ma ani jednej gry dla której warto by kupić tą konsolę.


@inflacja_biedaku: dokładnie to samo zawsze powtarzam, lubię kupować elektronikę i też bym kupił tego xboxa gdyby istniał dla mnie chociaż jeden racjonalny powód ¯\(ツ)/¯ no ale sony zaorane ms wygrał, soniarze płaczą xD litości
ale niektorzy soniarze czuja sie zagrozeni


@Vigorowicz: Tak jak niektórzy klockarze co twierdzili, że God of War Ragnarok to słaba gra i wrzucali spoilery by popsuć innym zabawę?

Bardziej to wygląda na to, jakby niektórzy klockarze nie chcieli przyznać, że Starfield to nie arcydzieło ani żaden system seller jak sobie wyobrażali przed premierą. Stąd też próba tłumaczenia negatywnych opinii tym, że niby soniarze im zazdroszczą i ze złości robią review bombing.
@Kakaladze: No bo przecież to jest zamknięte koło. Fani jednej platformy czują się atakowani i przez to część z nich czuje potrzebę atakowania drugiej strony. Tak jak napisałeś to wszystko napędzają jeszcze media growe i to co się dzieje w mediach społecznościowych. Przecież patologiczny jest już sam fakt istnienia profili na Twitterze, które mają dużo obserwujących i mających rozgłos, które jedynie są po to, aby atakować i pokazywać w złym świetle