Wpis z mikrobloga

Ej, bo nie miałem potrzeby śledzenia cen mieszkań na rynku bo mieszkanie dostałem w spadku ale teraz chce je przepisać, nieistotne.

Zerknąłem na ceny mieszkań gdzieś w okolicy i to możliwe żeby w bloku z wielkiej płyty cena za m2 dobiła do 14-15 tysięcy? #!$%@?, jeszcze nie dawno na prestiżowym osiedlu klitki były po 12 tysięcy za metr, serio aż tak wszystko poszło do góry? :O


#mieszkanie #mieszkaniedeweloperskie #warszawa
  • 6
@PakoThugLife25: Dobra, sam sobie odpowiem na pytanie, umiem w google ale i tak chciałem usłyszeć jakieś opinie mireczków na ten temat. :P

Na osiedlu na Mokotowie na którym kiedyś pracowałem, trzy lata temu ceny były po 12 tysięcy za metr a dziś dobijają do 25-27 tysięcy, ja #!$%@?. :D
@PakoThugLife25: jakie chcesz opinie. Oszczędzający w PLNach po 2019 roku potężnie stracili na sile nabywczej, wykreowano na całym świecie olbrzymie ilości pieniędzy i dlatego burger nie kosztuje 18 a 45zł, mieszkanie 8k tylko 18. Musiało się tak stać. Nie ma absolutnie żadnej możliwości powrotu cen nominalnych do tych z 2019 roku i radzę jak najszybciej się z tym pogodzić.
@GreatSolidUser: Raczej chciałem zapytać czy te ceny to prawda i czy google mnie nie oszukuję, bo ciężko uwierzyć żeby mieszkanie w bloku z wielkiej płyty było aż tyle warte... :P

Abstrakcja totalna i brutalne zderzenie z rzeczywistością.

Myślisz w ogóle że warto dziś brać kredyt bo taniej nie będzie?
@PakoThugLife25: sprzedać, albo wynająć to w starym bloku które dostałeś w spadku, dobrać kredyt i kupić w nowym warto. Do spadku cen nominalnych nie ma prawa dojść bo zbyt wiele pieniędzy jest na rynku a będzie jeszcze więcej (wciąż się zadłużamy, 800+, minimalna itd.), do dużych miast nadal będą napływać nowe osoby czy to z Polski, czy z Białorusi, Ukrainy, Bangladeszu i Indii, tego trendu też nie da się zatrzymać, każdemu