Wpis z mikrobloga

#azure

Zdawał ktoś niedawno Az-400? Przerobiłem już Examtopics.com, może ktoś zapamiętał jakieś specyficzne pytania lub dotyczące toolsów, które rzadko kto używa. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 11
  • Odpowiedz
@saviola7 Zdawałem nie dawno. 833/1000 pkt. Przerobiłem ścieżkę do egzaminu na Microsoft learn i darmowy examtopics. Jakaś połowa pytań była z examtopics wiec fajnie się trafiło. Z tego co się dodatkowo trafiło(nwm może to jest za paywallem na examtopics) to: konfiguracja bindowania rbac w aks, jakieś chore pytanie o ułożenia polecenia dsc, standardowe strategie deploymentu dla kilku scenariuszy. Reszta pytań raczej dotyczyła standardowych tematów monitoringu itp. Ogólnie bardzo przyjemny egzamin
  • Odpowiedz
@saviola7 Nie pamietam dokładnie wszystkiego ale było więcej pytań o Aks niż się spodziewałem. Nawet darmowe examtopics robi robote, szczególnie jak czytasz dyskuje pod pytaniami i z nich się uczysz
  • Odpowiedz
  • 0
@Xxxvvvwww, @cohontes: Rezultat 800/1000. Miałem mniej szczęścia, może z 5 pytań było z Examtopics. Plusem jest to, że można korzystać z dokumentacji Microsoft, chociaż niekiedy to nie pomagało (np. pytanie o KPI). Dwa pytania o DSC na Linuxie (gdzie pewnie mało kto tego używa), dwa pytania z używaniem scalara to pracowania na dużych repo i o dziwo tylko jedno pytanie z AKS i tylko jedeno z szablonem ARM.

Cały czas
  • Odpowiedz
Cały czas byłem święcie przekonany, że zdając AZ-400, nie muszę odnawiać AZ-104, a tu nadal widnieje do odnowienia...


@saviola7: nie no jakby to miało wyglądać :P to całkiem inny egzamin.
  • Odpowiedz
  • 0
Your overall results:28%Fail

42% needed to pass


@cohontes: Tak na szybko podszedłem z biegu do recertyfikacji Az-104. Chyba zdają sobie sprawę z wyników, bo dla DP-203 próg był 60%, a przy takim samym podejściu z marszu miałem 70%.
  • Odpowiedz