Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Z racji lekkiej wady postawy, stresu, i siedzącego trybu życia często uskarżam się na bóle i wysokie napięcie mięśni, szczególnie pleców w okolicach karku, łopatek, i lędźwi. Dużą ulgę przynoszą mi masaże, ale nie mam możliwości jechania na nie/zamawiania ich 3-5 razy w tygodniu, dodatkowo są dziś bardzo kosztowne.

1. Czy są jakieś urządzenia do masażu, które polecacie? Podobno pistolety mogą uszkadzać mięśnie przy regularnym stosowaniu, zastanawiam się też, czy wibracje o określonych częstotliwościach nie są szkodliwe dla serca i innych organów. Rolery jakoś się u mnie nie sprawdzają.

2. Czy niewykwalifikowana, bliska osoba może nauczyć się masażu (np. powięziowego) z filmików na YT i go praktykować, bez większego ryzyka, że mnie uszkodzi?

3. Czy istnieją jakieś serwisy albo grupy, gdzie można po prostu zostać "massage buddies" i wymieniać się masażem (na zasadzie: masuję Cię przez 30-60 minut, a Ty potem odwdzięczasz się tym samym)? Wiadomo, że najbardziej komfortowo byłoby się umawiać z przeciwną płcią w podobnej grupie wiekowej, ale wtedy istnieje ryzyko, że zostałoby to zinterpretowane jako creepy podchody do #seks albo #zwiazki, nawet, jeśli ogłaszałbym się przez #badoo czy #tinder.

Jak do tego najrozsądniej podejść? #pytanie #masaz #masaze #fizjoterapia #fizjoterapeuta #rehabilitacja #spa



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: razzor91
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

mirko_anonim - ✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Z racji lekkiej wady postawy, stresu, i siedz...

źródło: massage_room_aquabliss_fish_spa_barcelona_beauty_salon_centre_small

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: nie umiem odpowiedzieć na żadne z pytań

Ale co sądzisz o matach z kolcami? Ja się niestety splamiłam taką polecaną przez influencerki, ale niektórzy kupują z innych firm i też są zadowoleni

Na mnie to działa lepiej niż masaż.
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: przede wszystkim znajdź dobrego rehabilitanta i skombinuj sobie kompleksowe badania kręgosłupa

masaże "relaksacyjne" są tak samo skuteczne w tego przypadku problamach, jak okładanie się pokrzywami i rumiankiem w czasie pełni ;p

jak będziesz bagatelizował problem, to w końcu wywrócisz się na ulicy i z bólu nie będziesz mógł wstać. oczywiście nikt ci nie pomoże i będziesz tak leżał na ulicy (nagrywany przez gówniarzy) aż do przyjazdu karetki.

a tak właśnie
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: masaże przynoszą ulge ale nie rekompensują ci wadliwej postawy przy siedzacym trybie zycia; po 15 latach #!$%@? się własnym kregoslupem, 3 operacjach, milionach masazy i rehabilitantów to zalecałabym trekking jako najskuteczniejszą metodę hamowania tej katastrofy. żadne rowery, zadne wibracje z masazami, żadni nastawiacze kregów, co najwyżej ewentualnie pływanie na plecach z pomysłow na własną reke. idź se zrób rezonans i do ortopedy albo neurochirurga, bo pewnie masz poczatek przepukliny i
  • Odpowiedz