Wpis z mikrobloga

zazwyczaj ostatnia rada pedagogiczna odbywa się w okolicach ostatniej dekady Lipca, a pierwsza rada nowego roku szkolnego to ostatnia dekada Sierpnia.


@Wiskoler_double: A co poza tymi dwiema radami pedagogicznymi w trakcie wakacji robi taki nauczyciel? Pytam bez tezy, po prostu jestem ciekawy, bo dwie rady pedagogiczne nie oznaczają od razu, że nauczyciele nie mają płatnych wakacji.
Porównywanie płac nauczycieli z pracownikami dyskontów jest uzasadnione, bo faktyczne wymagania są podobne (wystarczy mieć ręce, nogi i nie być upośledzonym intelektualnie)


@tyrytyty: xD widzę że cię frustruje że wakacje się skończyły i trzeba wracać do szkoły ale może kiedyś ją wreszcie skończysz
@tyrytyty: za każdym #!$%@? razem. skoro nauczycielom tak źle, to zapraszam do tej lajtowej pracy w biedrze/w lidlu.

@guest czyli rozumiem, ze nie mozna narzekac na prace, tylko ja pokornie wykonywac albo przymusowo zmieniac zawod, ktory jest potrzebny spoleczenstwu i mamy niedomiar nauczycieli, wlasnie przez #!$%@? warunki od lat? Jesli zawod nauczyciela jest tak kolorowy, skad te braki? Banda gimbusow z radami korwinowskimi xD
tacy nauczyciele są od zawsze, więc skąd przekonanie że jak dostaną więcej kasy to nagle to nagle cokolwiek się zmieni?


@jan-kowalski-nieudany-eksperyment: pewności nie mam, ale jakoś tak w życiu jest, że najsłabiej opłacane prace raczej nie ściągają najbardziej wartościowych pracowników. Ty pracujesz dla idei tylko?
gdybyśmy tylko nie żyli w systemie kastowym gdzie nauczyciel jest przyspawany do zawodu i nie może z niego odejść gdy mu za ciężko (,)


@tyrytyty: no i odchodzą, zgadnij którzy? No ci lepsi i młodzi, których prywatny sektor przyjmuje z otwartymi rękoma. Dostajesz pętlę #!$%@? prowadzącą do upodlenia edukacji publicznej (ale podobnie jest m.in. z administracją). Ja mam to w dupie, bo z żoną jesteśmy świetnie wykształceni
@Wiskoler_double: to jaki problem zrobić tak że te wszystkie rzeczy o których piszesz nauczyciel robi w szkole w ramach 8 godzin.. czasem jak ma zebrania to sobie potem ten czas w wakacje odbiera - ale normalny urlop ma, czasy rad pedagogicznych też w wakacje.. aprawdza te klasówki w szkole, nie wynosi ich do domów itp. ale ma normalnie wg KP płacone a nie jakiejś komunistycznej karty nauczyciela..
@XpedobearX: od lat widzę #!$%@? po pracownikach fizycznych w biedrze/w Lidlu i pokazywanie jacy to podludzie w porównaniu z nauczycielami.
"Jak oni śmią zarabiać więcej ode mnie"
zapraszam w takim razie do tej lepiej płatnej pracy.
Jak mi się nie podoba wypłata i warunki pracy to szukam innej.
Mamy mieć szacunek do ludzi którzy nie mają szacunku do innych ludzi?
Niedoczekanie.
@guest Ja takiego #!$%@? nie widze. Jedynie narzekanie na to, ze praca bez kwalifikacji jest lepiej platna od pracy, ktora wymaga studiow i jakichs kwalifikacji. Przeciez to upadek spoleczenstwa, nie mowiac o tym, ze nauczyciel nie ma zadnego szacunku wsrod ludzi xD Jak ma byc lepiej skoro sa tak glodowe pensje? Kto z kwalifikacjami ma sie skusic na taka posade? Laduja od lat odpady akademickie albo nikly procent z jakas misja.
praca bez kwalifikacji jest lepiej platna od pracy, ktora wymaga studiow i jakichs kwalifikacji


@XpedobearX: na stanowisko kasjera czy magazyniera w biedrze Sejm też może nakazać wymóg studiów

nie zmieni to faktycznych (niskich) wymagań w pracy